Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Zeytin Yağı

En sağlıklı yağ çeşitlerinden biri olan zeytinyağı, lezzeti ile tadına bakan herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Diğer yağ çeşitlerine göre çok daha hafif bir yapıya sahip olan zeytinyağı özel şişesi ve yüksek besin değerleri ile sizlere ulaştırılmaktadır. Pek çok yemekte yoğun bir şekilde tercih edilen zeytinyağı damak tadınıza ve ihtiyaçlarınıza göre farklılaştırılmaktadır. 

Türk mutfağının en gurme lezzetleri arasında bulunan zeytinyağı ile siz de eşsiz bir lezzetin kapılarını aralamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Peynircim’de sizler için en kaliteli ve lezzetli şekilde sunulan zeytin yağı türleri bulunmaktadır. Söz konusu ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek kendiniz için en uygun olanı tek tıkla sipariş verebilirsiniz. 

Zeytinyağının Saklama Süresi

Zeytinyağı son derece dayanıklı bir yağ türüdür. Raf ömrü 24 ay olan zeytinyağı serin bir yerde ve ışıktan korunarak saklandığında çok daha uzun süre saklanabilmektedir. Açıldıktan sonra bile kapların sıkıca kapalı olması ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması koşuluyla zeytinyağı uzun süre saklanabilir.  Bununla birlikte zeytinyağı açıkta saklanırsa hızla ekşir. Kokmuş zeytinyağı kokusundan kolayca tanınır. Ancak genellikle sağlığa zararlı değildir. Söz konusu yağın yüksek yağ içeriği nedeniyle zararlı küf veya bakteri üreme riski azdır. Bu bitkisel yağda salamura edilmiş otlar veya taze sarımsak konusunda dikkatli olunmalıdır. Su içeriği nedeniyle bu bileşenler, özellikle yağla tamamen kaplanmadıklarında daha kolay kalıplanır.

En Kaliteli Sızma Zeytinyağı

Sızma zeytinyağı adı , zeytinyağının en yüksek kalite seviyesini ifade eder. Native, doğal ve özellikle yüksek kaliteli yağları ifade etmekte kullanılmaktadır. Bu yağ türünde tam mevsiminde ve özenli bir şekilde toplanan zeytinler silkim yöntemi ile 27 derecenin altındaki ısılarda mekanik işlemler ile sıkılarak üretilmektedir. Yeşil renkte olan bu yağ mükemmel bir lezzete sahiptir. Pişirilmeden tüketilmesi gerekmektedir. 

Peynircim’de sizler için özel olarak üretilerek yağ çeşitleri bulunmaktadır. Söz konusu yağ türlerini detaylı bir şekilde inceleyerek kendiniz için en uygun olan ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Zeytinyağının Faydaları

Zeytinyağının faydalarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür. 

Arteriosklerotik plakları önler

E vitamini içeriği, arterleri tıkayan ve kan akışını engelleyen, kalp krizlerine yol açabilen bu plakların oluşmasını önlemede önemli bir unsurdur. Bu doğrultuda söz konusu yağ kan basıncı kontrolünü iyileştirir.

Hücre yaşlanmasını ve kanser hücrelerinin oluşumunu engeller

Bu fayda fitosteroller gibi anti-tümör etkileri olan diğer bileşiklerle birlikte vücuttan serbest radikalleri uzaklaştıran E vitamininin antioksidan etkisiyle gerçekleşir.

Kötü kolesterolü düşürür

Tekli doymamış yağ asitleri nedeniyle söz konusu yağ, kötü kolesterolü düşürmektedir.  Zeytinyağı bitkisel kökenli olduğu için kolesterol şeklinde steroller içermez. Skualen, sızma zeytinyağında %0,7 oranında bulunan bir triterpendir, bu nedenle zeytinyağı bu maddeyi bu kadar yüksek oranlarda içeren az sayıdaki gıdadan biridir.

Diyabeti iyileştirir

Bu sağlıklı ve lezzetli yağ türü, kan şekeri seviyelerini düşürerek diyabeti iyileştirmekte etkilidir.

Kemikleri güçlendirir

Kalsiyum emme yeteneğini geliştirerek kemiklerin güçlenmesini sağlamaktadır.

Mide ekşimesini ve ülser görünümünü azaltır

Yemek borusunun astarını azaltır ve bağırsak hareketlerini kolaylaştırır. Bu sayede gastrit ve reflü gibi mide hastalıklarına sahip olan kişilerin zeytinyağını yoğun bir şekilde tükettiğini ifade etmemiz mümkündür. 

Alzheimer'ı önler

Polifenolleri, doğal antioksidanları sayesinde hücre yaşlanmasına ve kanser hücrelerinin oluşumuna karşı koruma sağlar.  Aslında bunun için alzheimeri önlemek konusunda net bir bilgi bulunmasa da alzheimerin etkilerini azaltmada başarılı olduğunu ifade edebiliriz.

Zeytinyağı ve Çocuk Sağlığı

Çocukluk, büyüme ve gelişme ile karakterizedir ve en yüksek enerji talebinin olduğu bir dönemdir. Bazı araştırmalar, enerjinizin %40'ının lipitlerden (yağlardan) gelmesi gerektiğini belirtiyor. Bu nedenle, sızma zeytinyağından daha iyi bir yağ emilimi yoktur.

Çocuklar altı aylıkken diyetleri ile zeytinyağı tüketmeye başlayabilirler. Zeytinyağı anne sütüne en çok benzeyen, sindirimi en kolay ve kalitesi sayesinde çocuk için en iyi yağdır. Özellikle kabızlık problemi yaşayan bebeklerde zeytinyağının sık sık tüketilebileceğini ifade etmemiz mümkündür. 

Zeytinyağı Fiyatları

Söz konusu yağın fiyatları ile ilgili pek çok kişinin yoğun bir şekilde araştırma yaptığını ifade edebiliriz. Ancak söz konusu fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle net bir bilgi vermek mümkün değildir. Siz de bu ürüne sahip olmak için hemen harekete geçebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz. 

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım