Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Yumurta

Yumurta genç yaşlı hemen herkesin en çok tercih ettiği lezzetlerden bir tanesi olurken pek çok insan bu lezzetin vücuda etkilerinden bihaberdir. Sizler için hazırladığımızı bu harika yazıda hem yumurta tüketmenin faydalarını keşfedebilecek hem de tükettiğiniz bu besinin sizin için ne tür etkiler ortaya çıkaracağını öğrenebileceksiniz. Bu noktada yumurtanın son derece faydalı olduğundan bahsedebiliriz. Peki, bu yumurtalara en sağlıklı ve güvenilir şekilde nereden ulaşılır? Tabi ki de Peynircim’den. Peynircim, kurulduğu günden bu yana müşterilerine kaliteli ve güvenilir ürünler ulaştırmaktadır. Siz de organik, taze ve lezzetli yumurtalara sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Şimdi gelin yumurtanın sağladığı faydaları inceleyelim. 

Besleyici Bir Yiyecek Olarak Yumurta

Yumurta, insanlar için pratik ve lezzetli bir besin olmayı başarırken pek çok sporcu günlük alması gereken kalori ve proteini bu lezzetten karşılamayı amaçlar. Özellikle çok efor harcayan ama kilo da almak istemeyen sporcuların tercih ettiği yumurtanın en bilinen özelliği besleyici olmasıdır. Yeterli seviyede tüketildiğinde sizi uzun süre tok tutacak bir besin olan yumurtayı yorucu günlerinizde daha tok hissetmek için mutlaka tüketmelisiniz. 

Kolesterolü Dengelemeye Yardımcı

İnsan sağlığını tehlikeye atan en önemli durumlardan bir tanesi de yüksek kolesteroldür. Yağlı yiyecekler tüketilmesi halinde kolesterol seviyesinin yükselmesi ve ciddi sorunların ortaya çıkması muhtemelken yumurta tüketmek kolesterol problemiyle başa çıkmada ciddi bir besindir. Bu nedenle kolesterol probleminiz varsa ve lezzetli besinlerden mahrum kalmak istemiyorsanız tercihiniz mutlaka yumurtadan yana olmalıdır.

Kolin Bakımından Zengindir

Kolin, insanların varlığından haberdar olmadıkları bir besin olarak ifade edilebilir. B vitamini sınıfında olan ve insan vücudu açısından inanılmaz bir madde olarak değerlendirilen kolin için yumurta tüketmeniz yeterli olacaktır. Hücre zarı oluşumu ve beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesi konusunda değerli olan kolinin eksikliği ciddi sorunlara yol açacağından yumurta tüketerek vücudunuzu koruma altına alabilirsiniz.

Kalp Hastalığı Riskini Azaltır

İnsan vücudu kötü beslenme ve sağlıksız yaşam nedeni ile kötü reaksiyonlar gösterir. Bunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz kalp rahatsızlıklarına neden olur. Özellikle kolesterol seviyesi ve diğer olumsuzluklar bir araya geldiğinde kalp hastalıklarının şiddetlenmesi ihtimali çok daha yüksektir. Böylesi olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına yumurta tüketerek sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Göz Sağlığını Korur

İnsan vücudunun en önemli parçalarından olan gözler sadece görmeyi değil denge ve diğer bütün işlevleri sağlayan organlardır. Bu anlamda göz sağlığının korunması insanların konforlu bir yaşam sürdürebilmeleri noktasında değerlidir. Siz de gözlerinizi korumak ve daha sağlıklı yarınlara adım atmak adına bol bol yumurta tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

Beyin Gelişimine Katkı Sağlayan Yumurta Çeşitleri

Yumurta, Omega3 bakımından en zengin lezzetlerden bir tanesidir. Bu yönü ile gelişme çağındaki bireyler tarafından mutlaka tüketilmesi gereken bu besinin hafızayı güçlendirici etkisi oldukça değerlidir. Gelişme çağındaki bireylerin yanı sıra hafıza konusunda sorun yaşayan bireyler için de bol bol yumurta tüketmek oldukça değerlidir. Siz de hafızanızın zayıf olduğunu düşünüyor ve bu konuda etkili bir önleme başvurmak istiyorsanız yumurta tüketmenizi öneriyoruz.

Meme Kanseri Riskini Azaltır

Kadınlar için en büyük problemlerden bir tanesi de meme kanseridir. Bu kanser riskinin kadın hayatını tehlikeye atması ve yaşam standartlarını ciddi manada düşürmesi kadınlar için bir zorluk teşkil ederken yapılan araştırmalara göre bu hastalıkla başa çıkmada yumurtanın mucizevi bir etki ortaya çıkardığı saptanmıştır. Yumurta tüketen kadınlarda meme kanserine yakalanma oranı %44’e kadar azalmıştır. Söz konusu veriler dikkate alındığında kadınlar için meme kanserine yakalanmamak adına yumurta tüketmek şarttır. 

Trigliseritleri Azaltır

Kalp hastalığı için çok önemli risk faktörlerinden bir tanesi olan trigliseritlerle mücadelede en etkili silahlardan bir tanesi de yumurtadır. Kandaki trigliseritleri azaltan ve bu sayede daha güçlü bir kalp sağlığına destek olan yumurtanın vücudun genel işleyişine etkileri tartışmasızdır. 

Protein Bakımında Zengindir

Vücudun ihtiyacı olan proteini elde etmek istediğinizde tercih edeceğiniz başlıca kaynaklardan bir tanesi de yumurtadır. Özellikle sporcuların protein almak istediklerinde yumurta tüketerek hem sağlıklı beslenir hem de ihtiyaçları olan proteine ulaşabilirler. Siz de bu yönde adım atarak vücudunuz için harika etkiler ortaya çıkarabilirsiniz. 

Kilo Vermeyi Destekler

Kilo vermek isteyen pek çok birey için en doğru beslenme kaynağı hiç şüphesiz yumurtadır. Zira içeriğinde bulunan zengin vitamin ve mineraller sayesinde uzun süre tok kalmanızı sağlarken aynı zamanda vücudunuzun dinç olmasını da destekler. Siz de bu eşsiz lezzetin tadını çıkarmak istiyorsanız yumurta tüketmeye başlayabilirsiniz.

Yumurta Fiyatları

Yumurta fiyatları her marka ve yumurta sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle yumurta fiyatları ile ilgili net bir şey söylemek mümkün değildir. Web sitemizde yer alan ürünleri inceleyerek yumurta fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve siparişinizi verebilirsiniz. 

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım