Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Konserve & Hazır Yemek

Konserve & hazır yemek, Peynircim’de sunulan birbirinden kaliteli ve lezzetli olan sunulan yiyecekler arasında yer almaktadır. Bu noktada konserve & hazır yemek kategorisinde sunulan çeşitli ürünler arasından tercihinizi yapabilir ve mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. 

Konserve kültürü hazır yemek kategorisinde bulunan ve son derece kolay bir şekilde hazırlanabilen yiyecekler olarak bilinmektedir. Mısır, barbunya, fasulye, nohut gibi pek çok gıdanın konservelenmiş bir şekilde bireylerin beğenisine sunulmaktadır. 

1804 gibi erken bir tarihte, Fransızlar konserveyi keşfetmişlerdir. Bir aşçı ve pasta şef Françoise Nicolas Appert  hava geçirmez bir kapta paketlenip daha sonra ısıtıldıklarında bozulmadıklarını anlamıştır. Appert'in mucidinden adını alan koruma süreci , nihai atılımını 1851'de Londra Dünya Fuarı'nda bulamamıştır. O zaman, serginin onur konukları, 38 yıllık bir teneke kutudaki yemeğin lezzetinden hiçbir şey kaybetmediğine kendilerini ikna edebildiler. Bu buluşun başarısı o kadar çok ses getirdi ki Avrupalı Zengin sanayiciler ve tüccarlar kadar aristokrasi de sadece konserve yiyeceklerden oluşan bütün menülere sahipti. Bu noktada birbirinden kaliteli ve güvenilir bir şekilde sunulan yiyecekler konservelenmiş bir şekilde sunulmuştur.

En Kaliteli Konserve & Hazır Yemek Ürünleri

Konserve yiyecekler muhafaza sırasında ısıtıldığından, önceden pişirilir ve sadece hazırlanması için ısıtılması gerekir. Ancak konserve ürünlerin asla kaynatılmaması gerekmektedir. Bu nedenle konserve yiyecekleri diğer yemekler hazır olmadan hemen önce ısıtmanız tavsiye edilir. Taze gıdaya göre en büyük avantajı ise uzun süreli saklama imkanıdır. 

Ayrıca birçok konserve gıda, renklendiriciler veya lezzet arttırıcılar gibi gıda katkı maddeleri içermemektedir. Bu nedenle son derece kaliteli bir şekilde sunulan konserve gıdalar arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Konserve gıdaların tuz içeriği genellikle taze ürünlerden daha yüksektir. Ancak bu zorlayıcı bir dezavantaj olarak görülmemelidir. Çünkü evde taze ürünlerin işlenmesi de tuzludur. Tabii ki, bazı konserve yiyecekler sizin onları tuzladığınızdan daha tuzlu olabilir. Endüstriyel olarak üretilen gıdaların çoğu genellikle yaklaşık %1 tuz içerir. 

Hangi Yiyecekler Konserve Olabilir?

Yiyeceklerin korunduğu sıcaklık aralığına bağlı olarak, sterilize edilmiş veya pastörize edilmiş konserve yiyeceklerden söz edilir. Sterilize konserve yiyecekler kısaca 100 °C'nin üzerine ısıtılır, maksimum sıcaklık yoktur. Örneğin tavuk çorbaları 130 °C'nin üzerinde ısıtılır. Temel olarak, ürün ne kadar sulu olursa, koruma sıcaklığı o kadar yüksek olabilir. Yüksek sıcaklıklar işlem süresini kısaltır. İşlem süresi ne kadar kısaysa, yani bir gıdayı koruma işlemi ne kadar kısaysa, ürün için koruma o kadar yumuşak olur. Pastörize konserveler 70 ile 95 °C arasında ısıtılır. 

Sterilize edilmiş gıda ve pastörize salamura konserveleri tamamen korunur. Bu nedenle teorik olarak buzdolabına gerek kalmadan süresiz olarak saklanabilirler. Ayrıca koruyucular veya yarı koruyucular olarak adlandırılanlar da vardır . En balığı konserve, hem de konserve et ve sosis gibi, sadece pastörize edilir. Sadece sınırlı bir raf ömrüne sahiptirler.

Konserve & Hazır Yiyecek Fiyatları

Konserve yiyeceklerin lezzetli ve kaliteli bir şekilde tüketilmesi çok değerli olsa da hangi ürünü satın alacağınıza karar vermek zor olabilir. Bu nedenle de en iyi pastırma markalarını değerlendirmelisiniz.

Peynircim, konserve ve hazır yiyecek ihtiyacınıza cevap vermek adına sizlerden gelen taleplere cevap verir. Bu kapsamda Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarını tüketiciyle buluştururken uygun fiyatlardan da taviz vermez. Siz de Peynircim sayesinde beklentilerinize cevap verecek ve lezzetiyle fark yaratan markalara ulaşabilirsiniz.

Söz konusu ürünlerin fiyatlarının genel olarak değişkenlik gösterdiğini ifade etmek gerekir. Bu noktada konserve & hazır yiyecek fiyatları ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek ve web sitemizdeki ürünleri inceleyerek yiyecek ve konservelerin fiyatlarını öğrenebilirsiniz. 

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım