Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Süt

Besleyici ve son derece lezzetli gıdalar arasında yer alan süt Peynircim ayrıcalıkları ile sizlere sunuluyor. Koyun sütü, keçi sütü, inek sütü gibi farklı süt çeşitleri bulunmaktadır. Süt, milattan önce 6000 yıllarında Orta Asya’da tanınmıştır. Besin değeri açısından son derece değerli olan süt, eski tarihlerden beri insanların tükettiği gıdalar arasında yer almaktadır. Birbirinden farklı süt çeşitlerinin bulunduğu günümüz koşullarında söz konusu sütlerin her birinin farklı fayda ve özellikleri bulunmaktadır. Peynircim ayrıcalığı ile sizlere sunulan her bir süt ürününün temel faydalarını aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür. 

Süt Nedir?

Süt birçok kişi tarafından çok yönlü sağlıklı bir gıda olarak kabul edilir. Ancak aşırı tüketim riskler de içerebilir. Nelere dikkat etmelisiniz?

Süt, insanların tükettiği ilk besindir. Annenin vücudundan yeni doğanın ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanmış, besin açısından zengin bir özdür. Beyazımsı sıvı aynı zamanda en çok yönlü gıdalardan biridir. İnsanların binlerce yıldır kremsi yoğurttan yağlı kremaya, peynir altı suyu ve sürülebilir tereyağına, ekşi kremaya, kefire kadar pek çok farklı ürünü ürettiği neredeyse hiç hammadde yoktur. 

En Sağlıklı Süt Çeşitleri

Süt bize şeker ve yağ formunda enerji sağlar. Tüm vücut hücreleri için en önemli yapı malzemesi olan protein açısından zengindir. Ayrıca sayısız vitamin ve mineral (özellikle kemikler ve dişler için iyi olan kalsiyum) içerir. Bununla birlikte, mevcut çalışmalar, koşulsuz olarak tavsiye edilip edilmediği konusunda şüphe uyandırıyor: aşırı tüketimin vücutta inflamatuar reaksiyonlara yol açması ve muhtemelen yaşlanma süreçlerini hızlandırması olabilir.

Sütün Özellikleri

Minik protein demetleri ve yağ kürecikleri süte bulanık bir görünüm verir. Yağ, süt ürünlerindeki kalorilerin çoğunu sağlar. Krema, kuark veya peynirde bazen yağ, enerji içeriğinin yarısından fazlasını oluşturur. Süt ayrıca magnezyum ve kalsiyum gibi vitamin ve mineraller açısından da zengindir. Süt ayrıca şeker laktozu içerir. Bebekler onu kolayca sindirebilir, ancak birçok yetişkin bunu yapma yeteneğini kaybeder. Çok fazla süt ürünleri tüketirseniz çeşitli sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. 

Uzun bir süre süt, kayıtsız şartsız sağlıklı bir gıda olarak önerilmiştir. Ancak bugün çalışma durumu artık o kadar net değildir. Süt, yüksek tansiyon, kolon kanseri ve obezite riskini biraz azaltıyor gibi görünse de bazı araştırmalar yüksek tüketim de pek çok sağlık probleminin meydana gelebileceğini göstermektedir. 

Sütün Faydaları

Süt içeriğinde bulunan protein, magnezyum, fosfor ve kalsiyum kemiklerin son derece sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olmaktadır. Bu noktada sütün faydalarını genel olarak aşağıdaki gibi sıralamamız mümkündür. 

  • Sütün içeriğinde fosfor ve kalsiyum dişlerin çürümesine engel olmaktadır. Bu sayede dişler çok daha güçlü olabilir. 
  • İçerisinde bulunan potasyum sayesinde kan basıncının düşmesini sağlar. 
  • Büyüme çağındaki çocukların sağlıklı bir şekilde uyuyabilmeleri için düzenli bir şekilde süt tüketmeleri gerekmektedir. 
  • Düzenli bir şekilde tüketilen süt, şeker hastalığı riskini en aza indirmektedir. 
  • Süt düzenli bir şekilde tüketilmesi durumunda cildin parlak bir görünüme sahip olmasını sağlar. 
  • Saçların son derece sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. 
  • Menopoz döneminde kemik erimesine karşı son derece faydalıdır. 

Süt Fiyatları

Süt lezzetini yaşarken aynı zamanda uygun fiyatlı seçeneklerden yararlanmanız da mümkün! Peynircim olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen lezzetlerini sizlerle buluşturuyor ve uygun fiyatlarla da alışveriş yapmanızı sağlıyor. Kaliteli süt ürünleri arasından bir tercih yaparken siparişinizin soğuk zincirle sizlere teslim edileceğini unutmamalısınız. 

Süt siparişini kısa sürede işleyen ve beklentilerinize uygun çözümler sunan Peynircim, dilediğiniz adette ürüne ulaşmanızı sağlar. Kaliteden taviz vermeyen bakış açısıyla beklentilerinize cevap verirken ürün çeşitliliğinde de sizlere destek olur. Peynircim sayesinde kaliteli süt alışverişi gerçekleştirmek içim ürünleri incelemeye hemen başlayın. Satın alacağınız her üründe de avantajları yakalayın!

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım