Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Pestil & Lokum

Tatlı lezzetler arasında yer alan geleneksel tatlar olan pestil ve lokum ile kaliteyi yakalamaya ne dersiniz? Size özel bir lezzet sunmasının yanı sıra doğallığı da ön plana çıkaran pestil ve lokum sayesinde beklentilerinize cevap verebileceksiniz. Bu noktada Peynircim ile en kaliteli tatlı lezzetini yaşamaya hazır olun!

Pestil Nedir?

Pestil, bazı bölgelerde bastık adıyla da anılan meyvelerin ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra elde edilen bir tatlıdır. Bu özelliğiyle doğal ve lezzetli bir alternatif olmayı başaran pestili tatlı niyetine tüketmek oldukça yaygındır. İçeriğinde dışarıdan eklenen şekerin bulunmaması pestilin lezzetini sağlayan asıl detaylardan bir tanesidir. Bu nedenle de oldukça özel bir tat olmayı başarır. 

Anadolu’nun en dikkat çeken lezzetlerinden bir tanesi olan pestilin farklı meyve aromalarıyla hazırlanması mümkündür. Üzüm, dut ve diğer pek çok meyvenin suyundan elde edilen karışımla hazırlanan pestil genellikle cevizle tüketilmektedir. Tek başına tüketildiğinde dahi oldukça lezzetli sonuçlar doğuran pestili siz de tercih edin ve lezzeti fazlasıyla hissedin!

Lokum Nedir?

Lokum yabancılar tarafından Turkish Delight olarak da bilinen geleneksel bir lezzettir. Türk mutfağının asırlar boyunca vazgeçilmez bir tatlısı olan lokumun kelime anlamı itibarıyla ‘boğaz Rahatlatan’ anlamına geldiğinden söz etmek gerekir. 

Osmanlı Dönemi’nde Hacı Bekir Efendi adlı bir şeker ustası tarafından hazırlanan lokumlarla oldukça yaygınlaşan bu lezzetin üretiminde pekmez ve bal kullanılmıştır. Bu yönüyle doğal ve lezzetli bir alternatif olmayı başaran lokum, zaman içerisinde değişikliklere uğramıştır. Tadında farklılıklar yaratmak amacıyla çeşitli aromaların katıldığı lokumun günümüzdeki ünü hala fazladır.

Lokumun genellikle kahvenin yanında servis edildiği bilinse de özel günlerde tek başına tercih edilebilecek bir tatlıdır. Bu nedenle de lokum, Türk kültüründe yerine başka bir lezzetin konamayacağı özel alternatiflerden biridir.

Pestilin Faydaları

Pestil, doğal bir lezzet olması nedeniyle pek çok faydasıyla dikkat çeker. Siz de lezzetli bir pestil deneyimi yaşarken aynı zamanda faydalarını hissetmek adına aşağıdaki detaylara bir göz atmalısınız!

 • Üzüm ve dut gibi doğal lezzetlerden hazırlanması sayesinde içeriğinde bulunan demir kaynaklarından maksimum oranda yararlanmanızı sağlayarak kan yapar,
 • Selenyum kaynakları sayesinde vücudunuzdaki savunma mekanizmasını daha güçlü bir noktaya taşır,
 • Kalp ve damar hastalıklarının önlenmesinde oldukça etkileyici çözümler sunar,
 • Enerji noktasında vücudunuzu desteklemesinin yanı sıra gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz dinamizmi yakalamanızı sağlar,
 • Rafine şeker içermemesi sayesinde doğal bir lezzetten faydalanmanıza olanak tanır,
 • Vücudunuzdaki hormon seviyesini dengeleyerek olası sorunların önüne geçer,
 • Yağda eriyen vitaminleri vücudun daha verimli bir şekilde kullanabileceği forma getirir,
 • Vücudun ısısının korunması sayesinde soğuk havalarda ortaya çıkabilecek olan olumsuz etkileri ortadan kaldırır,
 • İçeriğinde bulunan yüksek orandaki kalsiyum sayesinde diş ve kemik sağlığınızı da destekler.

Tüm bu özellikleriyle dikkat çeken pestili tüketerek siz de beklentilerinize uygun bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Lokumun Faydaları

Lokum tüketmek, vücudunuz üzerinde çok özel etkiler ortaya çıkaracak olan seçenekleri gündeme getirir. Bu bağlamda lokum tüketerek aşağıdaki avantajlardan yararlanabileceğinizi unutmamalısınız.

 • Yüksek miktarda lif içerdiğinden uzun süreli tokluk hissini yaşamanızı sağlar,
 • Protein bakımından çok zengin bir lezzet olması sayesinde kemik ve kas gelişiminde rol oynar,
 • Diyabet hastaları dışındaki bireyler için kalp ve damar hastalıklarını önlemede oldukça etkindir, 
 • Vücuttaki atık maddelerin idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlar,
 • Cildin daha parlak ve canlı görünmesini destekler,
 • Böbrek üstü bezlerinde çalışmayı tetikleyerek daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızda rol oynar. 

Siz de tüm bu etkileri yaşamak adına mutlaka lokum tüketmeli ve ayrıcalıklarla dolu bir sürece kapı aralamalısınız.

Pestil & Lokum Fiyatları

Pestil ve lokum konusunda en ideal seçeneklerden yararlanırken fiyatlarla ilgili de beklentilerinize maksimum manada cevap verecek alternatifleri tercih edebilirsiniz. Peynircim olarak kaliteyi tatmanızı sağlarken bütçenize uygun fiyatların da ön planda olması adına hareket ediyoruz. 

Peynircim, ürün çeşitliliğini ve kaliteyi zirveye taşırken lezzet dolu ürünleri de sizlerle buluşturur. Size sadece kaliteli ve tadıyla fark yaratan alternatifleri tercih etmek kalır. Uygun fiyat ve daha fazlası için Peynircim ayrıcalıklarından yararlanın. Siparişinizi oluşturduktan çok kısa bir süre sonra lezzetin kapınıza ulaşmasında Peynircim seçeneklerini değerlendirmelisiniz.

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım