Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Konserve Meyve

Konserve meyve ile mükemmel meyvelerin lezzetine varmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu noktada konserve meyvelerin son derece pratik olduğunu da net bir şekilde ifade edebilmemiz mümkündür. 

Konserve meyve, işlerin hızlı bir şekilde yapılması gerektiğinde veya alışveriş yapmak için zamanınız olmadığında uygun bir alternatiftir. Zaten yıkanmış ve soyulmuş olan bu meyveler ayrıca taze meyveden daha uzun bir raf ömrüne sahiptir.

 Kışın şeftali istediğinizde konserve meyveleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte , konserve yiyecekler doldurulduktan sonra kısa bir süre aşırı ısındığı için muhafaza yoluyla birçok vitamin ve mineral de kaybolur. Diğer bir vitamin kaybı ise suda çözünen vitaminlerin çoğu durumda tüketilmeyen konserve suya geçmesinden kaynaklanmaktadır. 

C vitamini gibi ışığa duyarlı vitaminler de uzun süreli depolama sırasında kaybolur. Konserve meyvelerle ilgili en olumlu durumun ise üretim sürecinin bakteri ve mikroplara neden olması olduğunu ifade edebiliriz. Söz konusu mikrop ve bakteriler kutunun içinde öldürülmektir. Bu noktada siz de lezzetli ve kaliteli bir şekilde sizlere sunulan konserve gıdalardan en iyi şekilde yararlanabileceğinizi unutmayın. 

Konserve Meyve Nasıl Hazırlanır?

Konserve meyvelerin nasıl hazırlandığı ile ilgili bireylerin oldukça merak etmektedir. Çünkü tüketiciler tükettikleri gıdaların nasıl hazırlandığı ile ilgili bilgi sahibi olmak isterler. 2 farklı yöntem ile konservenin hazırlanması mümkündür. 

Sıcak Doldurma ile Konserve Meyve Hazırlama

Sıcak su doldururken tüm malzemeleri kaynatılmaktadır. Kısa ısıtma meyveyi pastörize eder. Yani mikropları öldürür. Örneğin reçeller ve jöleler bu şekilde yapılır. Makarna sosları da sıcak olarak doldurulabilir. Böylece her zaman taze bir bitmiş ürün elinizin altında olur. 

 

Konserve edilecek meyve ve sebzelerin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Bu noktada son derece lezzetli ve güvenilir konserve meyveler hazırlanarak sizlere sunulmaktadır. 

Ardından kavanozları kapatın ve birkaç dakika ters çevirin. 

En geç üç dört dakika sonra bardakları tekrar ters çevirin, bir mutfak havlusu ile örtün ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın. 

Soğuk Konserve Meyve

Konserve yaparken yiyecekler bir tencerede kavanozlarda sterilize edilir. Pastörizasyonun aksine, daha yüksek sıcaklıklar ayrıca ısıya dayanıklı bakterilerin ölmesine neden olur. Soğuduğunda bir vakum oluşur. Konserve edilecek meyve ve sebzeleri iyice temizleyin. Gerekirse, çukur veya çekirdek ve parçalara ayırın. Yiyecekler olgun olmalıdır. Ancak olgunlaşmamalıdır. 

Konserve Meyve Nasıl Saklanır?

Kavanozlar serin, kuru ve karanlık bir yerde saklanmalıdır. Bu sayede sıcak doldurulmuş ürünler en az bir yıl saklanabilir. Birkaç yıl muhafaza edilir. Kapak yukarı doğru şişiyorsa bu, gazları ve bozulmuş içeriği gösterir. Vidalı kapaklı kavanozlar kullanıyorsanız, kavanozu ilk açtığınızda çıkan tipik plop sesi, kavanozun düzgün kapatıldığının bir işaretidir.

En Lezzetli Konserve Meyve Çeşitleri

Günümüzde birbirinden kaliteli ve güvenilir bir şekilde konserve meyve ürünleri satışa satılmaktadır. Siz de söz konusu konserve meyve çeşitleri arasından tercihinizi yaparak eşsiz lezzetteki ürünlere sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. 

Damak tadınıza ve lezzet beklentilerinize uygun bir şekilde hazırlanan konserve meyvelerin kalitesini görüntüsünden anlamanız mümkün! Peynircim olarak lezzet ve kaliteyi sizlerle buluşturmayı ihmal etmiyoruz. Size en uygun ürünleri satışa sunan Peynircim sayesinde lezzete doyacaksınız. Konserve meyve ayrıcalıklarını yaşarken beklentilerinize uygun bir tada ulaşmak için salamın çeşitlerini de incelemelisiniz. Sınırlı ürünler arasında seçim yapmak yerine Peynircim’in ürün çeşitliliğinden faydalanmalısınız.

Konserve Meyve Fiyatları

Konserve meyvelerin fiyatları genel olarak meyvelere göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle konserve meyve fiyatları ile ilgili net bir şekilde bilgi verebilmemiz pek mümkün değildir. Konserve meyvelerin fiyatları ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak için web sitemizde ki ürünleri incelemelisiniz. 

Konserve ürünler arasında en dikkat çeken ürünlerden olan salam fiyatı sayesinde de ilgi çekicidir. Kaliteli bir lezzete ulaşmak adına satın alacağınız salamların fiyatları markalarına ve ağırlıklarına göre değişkendir. Ulusal ve ün yapmış markalar daha pahalı olurken henüz tüketiciye kendini kabul ettirmemiş markaların salam fiyatları konusunda daha uygun çözümler sağlaması muhtemeldir. 

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım