Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Kefir

Süt ürünlerinden bir tanesinden kefir, sağlıklı yapısı ve lezzeti ile gönüllerde taht kurmaktadır. Vücutta sayısız görevi bulunan kefir insanın hayatı boyunca ihtiyaç duyduğu minerallerden bir tanesidir. Çocukluk döneminde kemik yapısının büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayan kefir hayatın pek çok döneminde mükemmel avantajlar sağlamaktadır. Peynircim’de en sağlıklı ve güvenilir bir şekilde sunulan kefir ile ilgili tüm detayları sizler için derledik. Şimdi gelin en sağlıklı ve güvenilir içecek olan kefir ile ilgili detayları inceleyelim. 

Kefir Nedir?

Kefir bir süt içeceğidir. Daha doğrusu ekşi sütlü bir içecektir. Süt kefir mantarı ile fermente edildiğinde bu mucizevi içecek oluşur. Çok erken dönemlerde kefir kısrak sütünden yapılırdı. Bunun için artık inek, koyun veya keçi sütü kullanılmaktadır. Sütlü içeceğin tadı ayran veya ayrana benzer. Ancak hafif ekşi bir yapısı vardır. 

Diğer birçok karışık sütlü içeceğin aksine kefir karbonatlıdır ve bu nedenle çok kolay köpürür. Üretim sürecine bağlı olarak kefir mantarı veya kefir taneleri yardımıyla yapılır. Bunlar birlikte belirli bir fermantasyon üreten farklı bakteri ve mayaların bir karışımıdır. Laktoz, laktik asit, karbondioksit ve alkole dönüştürülür.  Kefirin sağladığı pek çok fayda bulunmaktadır. Siz de Peynircim ayrıcalıkları ile söz konusu faydalardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Şimdi gelin kefirin sağladığı faydaları hep birlikte inceleyelim. 

Besin İçeri Yönünden Zengindir

Kefir çok sağlıklıdır. Fermente sütlü içecek bol miktarda kalsiyum, magnezyum ve fosfor ile B12 , B2 ve D vitamini içerir . Kefir yapmak için hangi sütün kullanıldığına bağlı olarak, fermente sütlü içeceğin besin içeriği değişir.

Aşağıdaki tablo kefirin 100 gram başına %1.5 yağ içeren besin değerlerini göstermektedir. 

100 gramda tam yağlı sütten kefirin besin değerleri

  • Kalori 65 kcal
  • Protein 3,3 gr
  • Yağ 3,5 gr
  • Karbonhidratlar 3,6 gr

Kefir, içeceğin sağlığa faydalarını artıran organik asitler ve peptitler gibi çok sayıda biyoaktif madde içerir.  Hindistan cevizi sütünden veya hindistancevizi suyundan yapılan kefir gibi süt içermeyen kefir versiyonları da vardır. Ancak bunlar geleneksel süt kefiriyle aynı bileşenleri içermez. Kefir sağlıklıdır ve bol miktarda protein, kalsiyum, B vitaminleri ve D vitamini içerir.

Probiyotik Bir İçecektir

Sağlık üzerinde olumlu etkisi olan mikroorganizmalara probiyotikler denir. Örneğin, probiyotikler sağlıklı sindirimi, zihinsel sağlığı destekler ve vücut ağırlığının kontrolüne yardımcı olur.  Fermantasyon yardımı ile üretildiği için kefir, başta laktik asit bakterileri olmak üzere çok sayıda probiyotik içerir. Laktik asit bakterileri, diğer şeylerin yanı sıra iyi sindirim ve sağlam bir bağışıklık sistemi için önemli olan bağırsak florasının dengede kalmasını sağlar. Kefir probiyotik bir besindir, sağlıklı bir bağırsak florasını destekleyen ve iyi sindirimi destekleyen canlı laktik asit bakterileri içerir.

Kefir Antibakteriyel Özelliklere Sahiptir

Kefirdeki Lactobacillus kefiri gibi bazı probiyotiklerin enfeksiyona karşı koruduğu söylenir. Araştırmalar probiyotiklerin Salmonella veya E. Coli gibi zararlı bakterilerin üremesini engellediğini ve dolayısıyla enfeksiyonlara karşı koruduğunu göstermektedir.  Kefir, antibakteriyel özellikler de içeren ve bakterilere karşı koruyan bir karbonhidrat olan kefiran içermektedir. Kefir probiyotik Lactobacillus kefiri ve karbonhidrat kefiran içerir. Her ikisi de antibakteriyel etkiye sahiptir ve vücudu enfeksiyonlardan korur.

Kefir Kemik Sağlığını Destekler

Kemik dokusunun aşınması ve yıpranması osteoporoz olarak bilinir. Osteoporoz özellikle yaşlı kadınlarda yaygındır ve kırık riskini artırır. Kendinizi osteoporozdan korumak için yeterli miktarda kalsiyum almanız önemlidir . Kefir bol miktarda kalsiyum içerdiğinden kemik sağlığını korumak ve geliştirmek için en uygun besindir. 

Kefir Fiyatları

Kefirin sağladığı faydalardan en iyi şekilde yararlanmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği nokta kefir fiyatlarıdır. Kefir fiyatları tercih edilecek miktara ve markaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kefir fiyatları ile ilgili net bir şekilde bilgi verebilmek mümkün değildir. Siz de kefir fiyatlarını net bir şekilde öğrenmek için hemen web sitemizde ki ürünleri inceleyebilirsiniz. 

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım