Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Beyaz Peynir

Beyaz peynir, son derece lezzetli ve sağlıklı peynir çeşitlerinden bir tanesidir. Beyaz peynir ayrıcalıklarını Peynircim ayrıcalıkları ile yaşamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kahvaltıların olmazsa olmaz ürünlerinden bir tanesi olan beyaz peynirin düzenli bir şekilde tüketilmesi durumunda sağladığı pek çok avantaj vardır. Söz konusu avantajlar genel olarak aşağıdaki gibidir. 

Beyaz Peynirin Faydaları

Beyaz peynirin sağladığı faydaları aşağıdaki gibi sıralamamız mümkündür. 

Beyaz Peynir Kalbi Korur

Peynirin sağlıklı olmasının bir nedeni içerdiği omega-3 yağ asitleridir . Temel ve hayati olarak kabul edilirler. Bu sayede kalbin işlevini güçlendirirler. Vücut yağları kendisi üretemediği için besinler yoluyla alınması gerekir. Organik peynirin yanı sıra dağ çiftçilerinin sütünden ve saman sütünden yapılan peynirlerde bol miktarda bulunur. Hayvanların, örneğin merada otlatma yoluyla doğal beslenmesinin, omega-3 yağ asitlerinin üretimini desteklediği gösterilmiştir. Bu nedenle oran, geleneksel peynirlerden daha yüksektir .

Enerji Deposudur

İnanması zor ama peynir bir vitamin bombası. Beyaz peynir, küf peyniri gibi çeşitler yüksek konsantrasyonda A vitamini sağlar. Metabolizmayı, büyümeyi ve görmeyi destekler. B2 vitamini enerji metabolizmasında önemli bir rol oynar. Örneğin vücut glikoz veya yağ asitlerini enerjiye dönüştürüyorsa bunun için B2 vitaminine ihtiyaç duyar. 

Beyaz Peynir Kemikleri Güçlendirir

Beyaz peynir, kemikleri güçlendirme konusunda rakipsizdir. Yüksek kalsiyum içeriği kemikleri ve dişleri güçlendirir. Peynirden gelen kalsiyum süt içmekten daha iyi bağırsaklarda emilir. Parmesan ve dağ peyniri gibi sert peynirlere nazaran çok daha besleyici bir yapıya sahip olduğunu ifade edebiliriz. Ancak aynı zamanda yağı azaltılmış çeşitlerde de yeterince mevcuttur.

Protein Deposudur

Peynir yüksek protein içerir . Çeşitli amino asitlerden oluşan protein, hücre ve dokuları inşa etmek ve onarmak için gereklidir. Peynirdeki proteinin yaklaşık yüzde 75'i vücudun kendi proteinlerine dönüştürülebilir. Ancak ölçülü tüketilmelidir. Çok fazla protein vücudu strese sokar. Çünkü fazla kısmı yüksek enerji harcamasıyla glikoza dönüştürmek zorundadır.

Folik Asit Açısından Zengin

Folik asit açısından son derece zengin olan peynir vitaminleri hamilelik sırasında yüksek seviyelerin korunmasında çok önemlidir. Folik asit sadece hamilelikte ihtiyaç duyulmaz. Tüm yaş gruplarına da önerilir. Bunun nedeni kansızlığı ve yüksek tansiyonu önlemesi ve diğer organların yanı sıra sinir sistemini korumasıdır.

Bu vitamin aynı zamanda menopozdaki kadınların da müttefikidir . Folik asit, menopoz semptomlarını azaltmaya yardımcı olur ve bu nedenle onları kadınlar için daha katlanılabilir hale getirir.

B2 Vitamini İçerir

Beyaz peynir eksiklik olmaması için doğru ve dengeli seviyeleri korumak için en sağlıklı seçeneklerden biridir. Bunun yanı sıra iyi huylu bakterileri içeren beyaz peynir  sindirim sisteminin düzgün çalışmasına katkıda bulunur.  Probiyotik gıdalar bağırsak sağlığımızı iyileştirir. Sindirimi kolaylaştırır ve sindirim sistemi hastalıklarını önler. 

Peynircim Ayrıcalıkları ile Beyaz Peynirler

Peynircim ayrıcalıkları ile birbirinden lezzetli peynirlere sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. En kaliteli ve lezzetli beyaz peynirlere sahip olmak için tek tıkla siparişinizi oluşturabilirsiniz. 

Beyaz peynir lezzetinden vazgeçmek istemeyenler için beyaz peynirin faydalarını da değerlendirmek gerekir. Nitekim eti doğru tüketmediğinizde oluşabilecek riskler ciddi manada fazladır. Kuru et de bu noktada tüketilmesi faydalı bir lezzettir. Ancak her şeyin fazlası zarar sözünden yola çıkarak beyaz peyniri günlük olarak düzeyli miktarlarda tercih etmelisiniz. 

Lezzet beklentilerinize cevap vermesi açısından özel olan beyaz peyniri Peynircim ayrıcalığıyla satın alabilirsiniz. Özellikle de hijyenik bir şekilde hazırlandığından bu lezzet pek çok tüketici için vazgeçilmezler arasındadır. Arzu ettiğiniz kaliteyi yakalamak ve size en uygun ürünü satın almak Peynircim ile mümkün olacak!

Siz de birbirinden lezzetli, kaliteli ve farklı gramajlarda sizlere sunulan peynir çeşitleri arasından sizin için en uygun olanı sipariş verebilirsiniz. 

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım