Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Mantı

Türk mutfağının en lezzetli yemeklerinden bir tanesi olan mantı ile siz de keyifli bir deneyim yaşamak ister misiniz? Özenle hazırlanmış mantıları pişirdikten sonra doğallığı yaşayarak besin ihtiyacınıza cevap verebilirsiniz. Peynircim olarak beklentilerinize tam anlamıyla cevap verecek olan seçenekler için hemen harekete geçmenizi öneriyoruz! Şimdi hazırsanız mantının bütün bilinmeyenlerini değerlendirmeye başlayalım!

Mantı Nedir?

Hamur, kıyma ve baharatlarla hazırlanmış oldukça lezzetli bir yiyecek olan mantının Türkiye’de popüler olmasının yanı sıra Türki cumhuriyetlerde de tercih edildiği bilinmektedir. Farklı tarzlarda hazırlanan bazı Uzakdoğu lezzetlerinin de mantı olduğu söylenebilmektedir. Doyurucu, lezzetli ve bir o kadar da ilgi çekici bir seçenek olan mantının farklı türleri bulunmaktadır. 

Geçmişi MÖ’ye dayanan bir lezzet olan mantının Türkiye’de en ünlü olduğu yer Kayseri’dir. Kayseri mantısının yanı sıra pek çok Anadolu şehrinde mantının farklı türleri hazırlanmaktadır. Siz de bu lezzetli ve doyurucu alternatifi tercih etmek istiyorsanız mutlaka Peynircim ayrıcalıkları çerçevesinde mantı lezzetine bir göz atmalısınız. Hijyenik koşullarda hazırlanmış en özel mantıları sofralarınıza kadar ulaştıran Peynircim ile kaliteyi yakalayın!

Mantı Çeşitleri

Mantının çok lezzetli ve doyurucu bir seçenek olduğu kabul edilse de farklılaşan türleri sayesinde her damak tadına uygun olduğundan söz etmek gerekmektedir. Peki, mantı çeşitleri dendiğinde akla hangi lezzetler gelir? İşte Peynircim ayrıcalıklarıyla satın alabileceğiniz çok özel tatlar!

Kayseri Mantısı

Mantı dendiğinde akla gelen ilk ve en önemli lezzet hiç şüphesiz Kayseri Mantısıdır. Hazırlanış yöntemi ve malzemeleri konusunda herhangi bir farklılık olmasa da küçük bir şekilde hazırlanması nedeniyle farklıdır. Bir kaşığa 40 mantı sığacak boyutlarda hazırlanan Kayseri Mantısı, doyurucu bir lezzet olarak dikkat çeker. En çok satılan ve tercih edilen mantı çeşidi olan Kayseri Mantısını siz de tercih ederek ayrıcalıklarla dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Sinop Mantısı

Sinop’ta hazırlanan mantı çeşidi genellikle cevizli harcıyla farklı olduğunu hissettirir. Kayseri Mantısı ile kıyaslandığından daha hafif olsa da çoğu zaman hem kıyma hem de ceviz konarak tercih edilmektedir. Şekil olarak da üçgen formda olan bu mantıyı tercih ederek farklı bir lezzete ulaşmanız mümkün. Bu nedenle de Sinop’un en lezzetli yiyeceklerinden bir tanesi olan mantıyı tatmak için vakit kaybetmemelisiniz.

Tutmaç

Bir çeşit mantı olarak kabul edilen Tutmaç, Anadolu’da oldukça özel bir lezzet olarak tercih edilmektedir. Türklerin Orta Asya kültüründen kalan ve asırlardır yapılan Tutmaç, ev yapımı bir çeşit mantıdır. Yoğurt bazlı bir yemek olarak da kabul edilen Tutmaç’ı deneyerek alternatif bir mantı lezzeti yaşayabilirsiniz.

Yağ Mantısı

Kayseri’de hazırlanan mantı çeşitlerinden bir tanesi olan yağ mantısı, klasik Kayseri mantısından farklıdır. Bu lezzeti farklı kılan hem şekli hem de hazırlanış türüdür. Bohça şeklinde hazırlanan bu lezzetin pişirilme yöntemi de kızartmadır. Böylelikle klasik mantılardan farklıdır. Siz de klasik bir mantı lezzetinden sıyrılmak istediğinizde yağ mantısı ile enfes bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Mantının Faydaları Nelerdir?

Lezzetli ve doyurucu bir alternatif olarak ön plana çıkan mantının metabolizmanızı destekleyecek pek çok faydası vardır. Hem tadı hem de besleyiciliği sayesinde dikkat çeken mantıyı tüketerek şu faydaları yakalayabilirsiniz.

  • Besleyiciliği sayesinde açlık hissinizin giderilmesini sağlar,
  • İçerisinde bulunan vitamin ve minerallerle boyunuzun uzamasını destekler,
  • Kemik ve kas yapılarında oldukça ciddi bir güçlenme sağlar,
  • İçeriğinde bulunan enerji kaynakları sayesinde gün boyu dinamik olmanıza yardımcıdır,
  • Protein içeriğiyle günlük almanız gereken proteini karşılar.

Tüm bu özellikleriyle dikkat çeken mantıyı siz de tercih edin ve kaliteyi hissedin. 

Mantı Fiyatları

Mantı fiyatları, mantı tercihinde bulunmak adına oldukça özel alternatiflerden bir tanesi olmayı başarır. Bu nedenle de dikkat edilmesi gereken hususları değerlendirmeli ve fiyatlar konusunda en ideal seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Peynircim, birbirinden özel mantı çeşitleriyle buluşmanızı sağlarken aynı zamanda kaliteyi de yakalamanızı destekler. Mantı fiyatları konusunda çeşitlenen alternatifler ve çok daha fazlası için Peynircim ile enfes bir alışveriş deneyimine kapı aralamalısınız. Bütçenize ve lezzet ihtiyacınıza cevap verecek olan alternatifler için mantı seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Mantı konusunda her damak tadına uygun alternatifler için Mantı kategorisine bir göz atın. Peynircim ile kalite ve yüksek standartları yakalayın!

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım