Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Erişte

Anadolu topraklarının en çok tercih edilen lezzetlerinden bir tanesi olarak kabul edilen erişte konusunda enfes bir tercih yapmaya ne dersiniz? Kaliteli olması kadar doyuruculuğu da ilgi çekici olan erişte ile beklentilerinize cevap verebilirsiniz. Tadı, kokusu ve görüntüsüyle sizi tatmin edecek bu lezzeti Peynircim avantajlarıyla hemen sipariş edebilirsiniz.

Erişte Nedir?

 Kesme olarak da bilinen eriştenin; un, yağ ve tuzdan elde edilen karışımdan hazırlandığı bilinmektedir. Hazırlana yufka hamuru bir bıçak yardımıyla kesilerek ince ince kurutulmaktadır. Bir tür makarna olarak da kabul edilen eriştenin görsel anlamda makarnadan hiçbir farkı yoktur. 

Anadolu topraklarında elle hazırlanan türleri olduğu gibi pek çok markanın erişteyi seri bir şekilde ürettiği de bilinmektedir. Lezzeti makarnaya çok benzeyen ve çoğunlukla yumurtayla zenginleştirilen bu lezzeti siz de denemelisiniz. Peynircim olarak kaliteli bir seçenekten faydalanmanız adına alternatifleri sizlerle buluştururken kaliteyi de ön planda tutuyoruz. Size sadece harika bir lezzet yolculuğuna çıkmak kalıyor.

Eriştenin Faydaları Nelerdir?

Erişte tüketmek pek çok birey için lezzeti bir alternatif olarak kabul edilirken faydaları noktasında oldukça özel bir tattır. Bu nedenle de erişteyi tüketmek istiyorsanız aşağıdaki faydaları yakalayabileceğinizi bilmelisiniz.

  • Hamurdan hazırlanmış olması nedeniyle doyurucu ve uzun süre tok tutucu özelliklere sahiptir,
  • İçeriğinde bulunan çok ciddi miktardaki A vitamini sayesinde cildinizin daha parlak ve güzel gözükmesini sağlar,
  • Diyabet hastalığının görülme riskini ciddi manada düşürmektedir,
  • Düzenli tüketilmesi durumunda kemiklerin ve eklemlerin güçlenmesini destekler,
  • B vitamini konusunda adeta bir depo olması sayesinde enerji ihtiyacını fazlasıyla karşılar,
  • Sindirimin kolaylaşmasını sağlarken bağırsak hareketlerini düzenler,
  • Kolesterolün dengelenmesine ek olarak kalp ve damar hastalıklarına karşı da oldukça güçlüdür.

Tüm bu etkileri değerlendirildiğinde erişte tüketmek oldukça özeldir. Siz de erişte lezzetini tercih ederek vücudunuzun daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz. 

Erişte Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Eriştenin lezzetli ve keyifli bir tat olmasının yanı sıra kaliteli bir şekilde muhafaza edilmesi de oldukça önemlidir. Aksi takdirde eriştenin tüketilmeden çöpe gitmesi durumu söz konusu olacaktır. Peynircim olarak lezzet ve kaliteden yarar sağlamanıza imkân tanırken aynı zamanda muhafaza koşullarını da iyi bir şekilde öğrenmenize imkân tanıyoruz. Şimdi hazırsanız eriştenin nasıl muhafaza edileceğine daha yakından bir göz atalım!

Eriştenin lezzetinden ve tazeliğinden bir şey kaybetmemesi adına hava almayacak şekilde saklanması gerekmektedir. Bunun için de dikkate alınacak olan husus kesinlikle poşet içerisinde saklama olmalıdır. Poşet içerisinde saklayacağınız eriştelerin serin ve kuru bir ortamda olması da oldukça değerlidir. Aksi takdirde beklentilerinize cevap verecek bir seçenekten yararlanmanız pek de mümkün olmayacaktır.

En Kaliteli Erişte Markaları

Erişte markaları konusunda titiz bir araştırma gerçekleştirerek size en uygun seçeneklerden yararlanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Kaliteli erişteler arasından kalite ve yüksek standartlardan faydalanabilir ve lezzet konusunda en özel seçeneklere kapı aralayabilirsiniz. Erişte markaları her ne kadar lezzet dolu seçenekler sunuyor olsa da marka konusunda beklentilerinize uygun bir seçim yapmalısınız.

Erişte ve Makarna Aynı Şey mi?

Erişte ve makarnanın genel manada aynı şey olduğu düşünülmektedir. Hata bazı kaynaklara göre erişte ile makarnanın birbiri yerine kullanılması dahi söz konusudur. Ancak erişte ve makarna birebir aynı şeydir demek pek de doğru değildir. Bu nedenle de erişte ve makarna arasındaki farkları değerlendirmek gerekmektedir.

Makarna daha farklı bir unlardan hazırlanırken eriştenin unu klasik beyaz undur. Öte yandan erişte aynı şekle sahip olurken makarnanın bu konuda daha ciddi bir çeşitliliğe sahip olduğu açıktır. Siz de erişte lezzetini deneyerek birbirinden özel seçeneklere kapı aralayabilirsiniz. Özellikle de Anadolu lezzetlerinden vazgeçemeyenler için özel olan erişteyi tercih etmek bambaşka bir lezzete dönüşecektir. 

Erişte Fiyatları

Erişte fiyatları, pek çok tüketici için en çok dikkat çeken konulardan bir tanesi olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle de eriştenin fiyatı ne kadar? Erişte nasıl tercih edilmelidir gibi sorulara cevap vermek gerekir. 

Peynircim olarak size en kaliteli seçenekleri sunarken aynı zamanda beklentilerinize maksimum verimlilikle cevap verecek lezzetler vaat ediyoruz. Bu nedenle de size sunulan ürünlerin kaliteden yana beklentilerinizi karşılamasını sağlıyoruz. Şimdi alışverişe başlayarak size özel ürünleri satın almanın tam zamanı!

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım