Size Özel İndirim.

Peynircim’den yapacağınız 50 ₺ ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Sıvı Yağlar

Sıvıyağ

Sıvı yağ, yemek pişirme noktasında bireylerin en büyük yardımcısıdır. Bunun yanı sıra çeşitli salata sosları, kurabiye, kek, mayonez gibi yiyeceklerin yapımında da sıvı yağ çeşitlerinin kullanıldığını ifade edebiliriz. Sıvıyağ çeşitleri arasından en çok tercih edilenler Ayçiçek yağı, zeytinyağı ve mısırözü yağı şeklindedir. Söz konusu yağlar genel olarak değirmenler kullanılarak bitkilerden elde edilmektedir. Bu işlem sayesinde bitkilerin saflaştırılması mümkün hale gelmektedir. 

Her bitkisel yağın kendine has tadı ve yoğunluğu bulunmaktadır. Bu nedenle her birinin farklı özelliklere de sahip olduğunu ifade edebiliriz. Örneğin zeytinyağı mezelerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Çünkü zeytinyağı diğer yağlardan farklı olarak soğuduğu zaman lezzetini ve aromasını koruyan bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra Ayçiçek yağı ise böreklerde sık sık tercih edilen bir yağ çeşididir. Ayçiçek yağının son derece hafif bir aromaya sahip olması kızartmalarda da bu yağın kullanılmasını sağlamaktadır. 

Enerji Kaynağı Olarak Sıvı Yağlar

Bitkilerin özünden elde edilen sıvı yağlar hem lezzetli hem de sağlıklı olan gıdalar olarak bilinmektedir. Yemekleri oldukça lezzetli bir hale dönüştüren yağlar, vücutta enerjiye dönüşmektedir. Bu doğrultuda zengin bitkisel kaynaklı sıvı yağlar son derece etkileyici özelliklere sahip yağlar olarak bilinmektedir. İçeriğindeki mineraller ile sık sık tercih edilen sıvı yağlar enerji üretimini desteklerden bağışıklık sistemini de koruyan bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra omega 3 ve omega 6 açısından da zengin olan yağlar evlerin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer almaktadır. 

Sıvı Yağ Çeşitleri

Sıvı yağların pek çok yemekte sık sık tercih edilen gıdalar arasında yer aldığından bahsettik. Sotelemeden kızartmaya kadar çeşitli pişirme tekniklerinde tercih edilen sıvı yağlar farklı çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda zeytinyağı, ayçiçek yağı, mısırözü yağı, kanola yağı gibi yağlar sık sık tercih edilen sıvı yağ çeşitleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra ek olarak yemeklere lezzet katan ve cilt sağlığını da koruyan bitkisel yağlar bulunmaktadır. 

E Vitamini Kaynağı Olarak Ayçiçek Yağı

Ayçiçek yağı, ayçiçeği bitkisinin tohumlarından elde edilen bir yap türüdür. Ham yağ rafine olarak üretilen ayçiçek yağı son derece yoğun bir şekilde tercih edilen yağ türleri arasında yer almaktadır. Ayçiçek yağı, E vitamini açısından en zengin besin olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde ki E vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendiren ayçiçek yağı, yağ asitleri ile tam gıda niteliği de göstermektedir. Ayçiçek yağı genel olarak %60 oranında doymamış yağ içermektedir. 

Mineral Kaynağı Olarak Mısırözü Yağı

Sıvıyağ fabrikaları mısırözü yağını genel olarak mısır tanelerinin preslenmesi ve çağının çıkarılarak ham yağı rafine ederek elde etmektedir. Mısırözü yağı ayçiçek gibi E vitamini açısından zengindir. Bunun yanı sıra A, B ve K vitaminleri ile birlikte potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, demir gibi mineraller açısından da zengin bir içeriğe sahiptir. Mısırdan gelen vitamin ve mineraller nedeni ile vücuda yoğun bir şekilde enerji ve zindelik verilmektedir. Kalp sağlığını ve sindirim sistemini düzenleyen mısırözü yağı, en çok tercih edilen yağ çeşitleri arasındadır. Fitositeroller, Q10, Q9 koenzimleri içermesi nedeni ile farklı alternatifler arasında da ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra %60 çoklu doymamış yağ içeriğine de sahiptir. 

En Kaliteli Sıvı Yağ Çeşitleri

Sıvı yağ çeşitleri bitkilerden en iyi şekilde elde edilen yağlardır. İyi bir şekilde ambalajlanması durumunda uzun süre boyunca saklanabilen sıvı yağ çeşitlerinin 20 derecenin altında ve güneşten uzak bir alanda depolanması gerekmektedir. Bu doğrultuda söz konusu yağların uzun süre dayanıklı olduğunu ifade edebiliriz. İki yıla kadar bozulmadan saklanabilen sıvı yağları alırken son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Sıvı Yağ Fiyatları

Sıvı yağ fiyatları, yukarıda bahsedilen sıvı yağ çeşitlerine göre belirlenmektedir. Bu noktada tüm sıvı yağ çeşitlerinin fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini ifade etmek mümkündür. Siz de bu yağ çeşitleri arasından tercihinizi yapmak istiyorsanız web sitemizde yer alan tüm ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Geçmiş Aramalar
Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım