Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Eski Kaşar

Kaşar peynirinin olgunlaşmış hali olarak bilinen Eski Kaşar lezzetini siz de yaşamak istiyorsunuz değil mi? O halde yapmanız gereken oldukça basit! Lezzetli, kaliteli ve kokusuyla kendine hayran bırakan bu peynir çeşidini Peynircim ayrıcalıklarıyla satın almalısınız!

Eski Kaşar Nedir?

Eski kaşar, yaygın bir şekilde tüketilen kaşar peynirinin uzun süre bekletilerek olgunlaştırılması ile ortaya çıkan peynir çeşididir. Fermantasyonun daha uzun sürmesi nedeniyle aroması çok daha yoğun olan bu peynirin genellikle inek sütünden hazırlandığı bilinmektedir. İnek sütünün yanı sıra zaman zaman keçi ve koyun sütü inek sütüyle karıştırılarak kaşar formunu alır. 

Hazırlık süreci oldukça meşakkatli olan eski kaşarın doğal lezzetlerle ve hijyenik ortamda hazırlanması ise oldukça değerlidir. Mayalama işlemi çok titiz bir şekilde gerçekleştirildiğinde üründe herhangi bir bozulma oluşması kesinlikle söz konusu değildir. Sertliği hazırlık aşamasındaki süreçlere bağlı olarak farklılık gösteren eski kaşar peynirinin avantajları saymakla bitmez!

Eski Kaşar Peynirinin Özellikleri Nelerdir?

Kaşar peyniri ile sık sık karıştırılan eski kaşar lezzetinin özelliklerine göz atmak oldukça değerlidir. Bu bağlamda eski kaşar peynirinin özellikleri aşağıdaki gibidir. Siz de Peynircim ile kusursuz bir lezzete kapı aralamak istiyorsanız mutlaka eski kaşar özelliklerini bilmelisiniz!

 • Yarı sert bir peynir çeşididir,
 • Dilimlenebilmesi sayesinde kahvaltıda dekoratif bir şekilde sunulabilir,
 • Yoğun süt tadı vermediğinden hemen herkes için lezzetli bir peynirdir,
 • Kokusu ve görüntüsü oldukça ilgi çekicidir,
 • Tost yapmak için kullanılabileceği gibi tek başına da tüketilebilir,
 • Yemek ve çorbalara aroma katması amacıyla tercih edilebilmektedir.

Tüm bu özellikleri sayesinde dikkatleri çeken bu lezzeti siz de mutlaka denemelisiniz.

Eski Kaşar Hangi Koşullarda Saklanır?

Eski Kaşar, peynir ayrıcalığını yaşamak isteyenler için oldukça değerli bir lezzet olmayı başarırken saklama koşulları noktasında da titizlik gerektiren bir besindir. İçeriğindeki besleyici değerleri koruması ve tadı bakımından olumsuz bir duruma yol açmaması adına eski kaşarı soğuk bir ortamda saklamaya özen göstermelisiniz. Güneş almayan serin bir ortam da bu kaşarın uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Eski kaşarın yıllanmış bir lezzet olmasına rağmen bozulabilecek bir etkiye sahip olduğunu ifade etmek gerekir. Bu nedenle de dikkatli bir şekilde muhafaza edilmesi kaşar lezzetinin aylar sonra dahi fazlasıyla alınabilmesini destekler. Tadı itibarıyla yeni kaşardan çok farklı olmasa da besin değerleri farklılaşan eski kaşarı hemen sipariş etmelisiniz. 

Eski Kaşarın Faydaları Nelerdir?

Peynir tüketmek insan vücuduna ciddi anlamda olumlu etki yapar. Ancak eski kaşarın bu konudaki ayrıcalıkları çok daha fazladır. Siz de bir eski kaşar satın almak istiyorsanız aşağıdaki avantajları yakalayabileceğinizi unutmamalısınız!

 • Tansiyonu düzenleyici etkisi sayesinde yüksek tansiyon hastaları için idealdir,
 • İçeriğinde bulunan yüksek miktarda protein ve kalsiyum ile vücudun ihtiyacına cevap vermeyi başarır,
 • Ülser hastalığı gibi çok ciddi problemlerin engellenmesini sağlar,
 • Beynin enerji bakımından beslenmesi mümkündür,
 • Sindirim bozukluklarının önüne geçer,
 • Mide rahatsızlıklarının giderilmesini sağlar,
 • Kaslarda ve eklemlerde ortaya çıkabilecek problemleri önlemeyi destekler,
 • Alzheimer gibi çok ciddi problemlerin ortadan kaldırılması söz konusudur,
 • İçeriğinde herhangi bir katkı maddesi olmaması sayesinde çocuk gelişimine katkı sağlar,
 • Potasyum, A vitamini ve demir eksikliğinin üstesinden gelmede oldukça özeldir.

Tüm bu ayrıcalıklarıyla ön plana çıkan Eski Kaşarı siz de tercih etmelisiniz. Bu sayede hem lezzeti hem de mucizevi etkileri yakalama imkanına sahip olabileceksiniz.

Eski Kaşar Fiyatları Ne Kadar?

Kaşar ayrıcalıklarından yarar sağlamak ve beklentilere cevap vermek adına siz de keyifli bir alışveriş gerçekleştirmek istiyorsunuz değil mi? O halde yapmanız gereken sadece eski kaşarla alakalı en ideal seçeneklerden yarar sağlamak olacak!

Eski kaşar hem lezzeti hem de fiyatlarıyla pek çok peynir severin bir numaralı tercihidir. Siz de bu ürünü satın aldığınızda birbirinden özel lezzetlerden faydalanmak istiyorsanız bu harika lezzeti Peynircim ayrıcalıklarıyla satın alın. Bütçenize uygun fiyatlar ve çok daha fazlası için eski kaşarı denemelisiniz. Sipariş verdikten çok kısa bir süre sonra adresinize ulaşacak olan peynir lezzeti soğuk zincirle bozulmadan sizlere ulaştırılmış olacak!

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım