Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Tahin & Pekmez

Tahin & pekmez, Türk mutfağında birbirinden ayrı düşünülemeyecek iki lezzet olarak kabul edilmektedir. Lezzet beklentilerine cevap veren ve kaliteli bir atıştırmalık olarak da kabul edilen tahin & pekmezle alakalı bütün merak ettiklerinizi cevaplamaya ne dersiniz? Üstelik uygun fiyatlara satın alabileceğiniz bu lezzetlerde Peynircim güvencesini de yaşayabileceksiniz!

Tahin Nedir?

Tahin, lezzetli bir yiyecek olmasını yanı sıra susamın ezilmesi sonrasında çeşitli işlemlerden geçirilerek elde edilen akışkan kıvamlı üründür. Türk mutfağının temel besinlerinden bir tanesi olan tahinin genellikle kış aylarında pekmezle birlikte tercih edildiği bilinmektedir. Yetişkin ya da çocuk hemen herkesin tercihi olan tahinin kokusu ve tadı oldukça etkileyicidir.

Kaliteli tahinin hemen herkesçe tercih edildiği bilinse de tek başına çok tüketilmez. Hafif acı bir tadı olması nedeniyle pekmez ya da farklı tatlandırıcılarla birlikte bol bol tüketilmektedir. Görselliğiyle de oldukça iddialı olan tahini Peynircim sayesinde sipariş ederek tüketebilirsiniz!

Pekmez Nedir?

Keçiboynuzu, dut ya da üzüm gibi meyvelerin toplanması sonrasında ezilerek işlenmesiyle elde edilen sıvıya pekmez denmektedir. Pekmezin oldukça tatlı ve kendine hayran bırakıcı bir tadı vardır. Farklı besinlerde aroma katması amacıyla kullanılan pekmezin kıvamı da üretildiği meyveye göre farklılık göstermektedir.

Besin değeri ve kalitesi bakımından oldukça özel bir seçenek olan pekmezin vücudunuz için ortaya çıkaracağı etkiler hayli fazladır. Tahin ile karıştırılarak tüketilmesinin yanı sıra soğuk kış günlerinde vücudu ısıtması adına da tercih edilen pekmezin faydalarını yaşamak için Peynircim ayrıcalıklarını yaşamalısınız!

Tahinin Faydaları

Tahinin çok yoğun tüketilmesi lezzet noktasında ayrıcalıkları gündeme getirirken vücut üzerinde yarattığı etkiler bakımından da çok özel olduğunu ifade etek gerekir. Bu kapsamda tahin satın alarak tüketmeniz halinde şu etkilerin görülebileceğini unutmamalısınız!

 • Susamın güçlü bir kalsiyum kaynağı olması sayesinde vücudunuzun kalsiyum ihtiyacını karşılar,
 • Demir, selenyum ve çinko gibi minerallere olan ihtiyacınıza etkin bir şekilde cevap verir,
 • Doymamış yağ miktarı fazla olduğundan kolesterol dengeleyici olarak tercih edilmektedir,
 • Güçlü bir E vitamini kaynağı olması nedeniyle cinsel gücün arttırılması noktasında ön plana çıkar,
 • Antioksidan özellikleri içermesi nedeniyle kanser gibi ciddi hastalıkların ortadan kaldırılmasında rol oynar.

Pekmezin Faydaları

Doğal lezzetler kategorisinde bulunan pekmezin vücudunuz üzerinde yaratacağı olumlu etki oldukça fazladır. Bu nedenle de pekmez satın alarak aşağıdaki mucizevi etkileri yaşamanız mümkündür.

 • Antioksidan barındıran bir lezzet olması sayesinde dejeneratif hastalıklara karşı oldukça güçlüdür,
 • Demir içeriği bakımından çok güçlü bir besin olması sayesinde kadınlarda görülen adet kramplarının hafiflemesini sağlar,
 • Diyet yaparak zayıflamak isteyen kimselerin kilo vermesine yardımcı olur,
 • Cinsel anlamda daha etkin bir yaşam arzu eden kimseler için etkili çözümler sağlar,
 • Kemiklerin daha güçlü ve dirençli olmasını destekler,
 • Antienflamatuar etkisi sayesinde vücutta oluşabilecek iltihaplanmalara karşı etkindir.

Birbirinden özel seçenekler ve çok daha fazlası için yapmanız gereken sadece Peynircim ayrıcalıklarıyla pekmez satın almak olmalı!

Tahin & Pekmez Nasıl Tüketilir?

Tahin & pekmez konusunda beklentilerinize cevap verecek seçeneklerden yarar sağlamak istiyorsanız bu lezzeti nasıl tüketeceğinizi bilmelisiniz! Peynircim olarak kaliteli ve lezzetli bir deneyim için bütün merak ettiklerinize cevap veriyoruz.

Tahin ve pekmez birbirini çok iyi tamamlayan lezzetler olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de tahin ve pekmezi doğru bir karışımla tüketmeniz gerekmektedir. Peynircim olarak bu ürünleri size ayrı ayrı sunarken hazır karıştırılmış formülle de sunuyoruz. Bu sayede sadece kaliteli değil aynı zamanda lezzetli seçeneklerden fayda sağlamanıza imkân tanıyoruz. 

Tahin & Pekmez Fiyatları

Tahin ve pekmez ayrılmaz bir ikili olsa da genellikle farklı ürünler olarak satılırlar. Bazı markalar iki ürünü bir paket şeklinde de sunar. Peynircim olarak ihtiyacınıza uygun ürünleri satın almanızı sağlarken ayrı ayrı ya da karıştırılmış lezzetleri satın almanıza olanak tanıyoruz. Üstelik sizler için sunduğumuz bu ürünlerin tamamında kaliteyi fazlasıyla hissetmenize imkân tanıyoruz. 

Peynircim ile siz de lezzet ve kaliteyi fazlasıyla hissedebileceksiniz. Özellikle de tahin ve pekmezin mucizevi etkilerini yaşamak istediğinizde ürünlerimiz arasından sipariş vermeniz yeterlidir. Sipariş oluştururken ürünlerin uygun fiyatlı olması ve kısa sürede kapınıza ulaşacağını bilmelisiniz. Peynircim sayesinde tahin pekmez satın almak oldukça özel olacak!

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım