Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Ekmek

Ekmek, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden bir tanesi olurken hemen her öğünde tercih edilmektedir. Bu özelliği sayesinde hemen herkesin tercih ettiği ekmeği farklı türleriyle tercih etmeniz mümkün. Kusursuz kıvamı ve lezzet dolu tarifiyle hazırlanan ekmekleri Peynircim ayrıcalıklarıyla satın almaya ne dersiniz?

Ekmeğin doyurucu bir lezzet olması her öğünde tercih edilmesinin temelini oluşturuyor. Üstelik farklı türlerde hazırlanması da ekmeğin neden çok tercih edildiğini kanıtlıyor. Pek çok tüketici için sıradan bir lezzet olarak görülse de besin değeri ve çok özel hazırlama teknikleriyle ekmeği Peynircim ayrıcalıklarıyla satın almalısınız. 

Ekmek Nedir?

Ekmek, insanlığın en çok tercih ettiği lezzetlerden bir tanesi olurken tarihi MÖ 4000 yıllarına kadar uzanmaktadır. İlk defa Babiller döneminde tercih edilen ekmek o dönemden bu yana insanların lezzet ve doygunluk hissi için öncelikli tercihi olur. Farklı ekmek çeşitleri ile insanların lezzet beklentilerine cevap vermeleri mümkün olsa da ekmeğin türü fark etmeksizin adı tektir. 

En basit tanımıyla su, un ve maya ile hazırlanan bu lezzeti farklılaştıran içine konan malzemelerdir. Bunun yanı sıra farklı un çeşitlerinden elde edilen ekmeklerin de lezzet farklılıklarını ortaya çıkardığından söz etmek muhtemeldir. Ekmeğin Anadolu coğrafyasındaki önemi bugünlerde dahi oldukça fazlayken ekmeğe karşı saygı Sultan Beyazıt Döneminde çıkarılan fermanla kanunlaşmıştır. 

Anadolu topraklarında bir lezzet olmanın yanı sıra saygı da duyulan bir nimet olan ekmeği Peynircim ayrıcalıklarıyla en lezzetli şekilde tüketebilirsiniz. Farklı türleriyle damak tadınızı şenlendirecek ve doygunluk hissine ulaşmanızı sağlayacak olan ekmeğin türlerine daha yakından bir göz atalım!

Karışık Tahıllı Ekmek

Beslenme alışkanlıklarına önem veren pek çok kimse için tam buğday ekmeğinin lezzeti bambaşkadır. Diyet listeleri hazırlanırken ilk sırada yer alan ekmeklerden bir tanesi olan karışık tahıllı ekmeği hazırlığı aşamasında kullanılanlar genellikle çavdar ve buğday unudur. Bunun yanı sıra arpa, yulaf ve mısır gibi tahılların da ekmeğe katıldığı bilinmektedir. Zengin bir vitamin ve mineral kaynağı olan bu ekmeği tüketerek doygunluk hissini fazlasıyla yaşayabilirsiniz.

Tam Buğday Ekmeği

Beyaz ekmekten farklı bir lezzet olan tam buğday ekmeğinin en önemli özelliği işlenmemiş buğdaydan hazırlanmasıdır. İçeriğinde bol miktarda lif barındırması sayesinde kaliteli bir lezzet olan ekmeğin vitamin ve mineral konusunda da zengin olduğundan söz etmek gerekir. Bu özelliği sayesinde dikkat çeken tam buğday ekmeğinin beyaz ekmeğe nazaran daha kaliteli olduğundan söz edilebilir. 

Çavdar Ekmeği

Sağlıklı ve lezzetli bir ekmek tercih etmek istediğinizde akla gelecek ilk seçeneklerden bir tanesi çavdar ekmeğidir. Çok tercih edilen lezzetlerden bir tanesi olmasını antioksidan bakımından zengin kaynaklara sahip olmasına borçlu olan bu lezzeti siz de tercih ederek kaliteden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. 

Bazlama

Ekmek türleri arasında yer alan bazlama, Anadolu topraklarının en özel lezzetlerinden bir tanesidir. Hamurun beze haline getirilmesi sonrasında oklavayla açılıp saç üzerinde pişirilmesiyle bazlama lezzeti ortaya çıkar. Görüntüsü ve tadıyla oldukça ilgi çekici olan bu ekmeğin yapımında mısır unu ya da buğday unu tercih edilmektedir.

Ekşi Mayalı Ekmek

Mayasının özellikleri sayesinde probiyotik özellikler gösteren ekşi mayalı ekmek, sindirim sisteminin desteklenmesinde oldukça önemlidir. Üstelik uzun süreli tokluk hissi sağlaması da çok tercih edilmesinde önemli bir faktördür. 

Mısır Ekmeği

Ekmek lezzetini farklıbir şekilde yaşamak isteyenler için Mısır ekmeğinin oldukça özel seçeneklerden bir tanesi olduğunu söylemeliyiz. Karadeniz bölgesinin en çok tercih edilen lezzetlerinden bir tanesi olan mısır ekmeği yemeklerin yanı sıra tek başına da tercih edilebilecek olan bir tattır.

Ekmek Fiyatları

Ekmek lezzetini tercih etmek isteyenler için fiyatların çok değerli olduğunu ifade etmek gerekir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey sadece ekmeğin fiyatı kalitesidir. Peynircim olarak lezzet, kalite ve uygun fiyatları bir araya getiriyoruz. Üstelik sizlerden gelen taleplere uygun bir şekilde sizleri tatmin etmeyi amaçlıyoruz.

Siz de satın aldığınız ekmeğin lezzetini maksimum manada yaşamak adına Peynircim ürünlerine bir göz atabilirsiniz. Özellikle de ürün çeşitliliğini sağlayarak ekmek konusunda sizleri tatmin etmeyi hedefliyoruz. Böylelikle arzu ettiğiniz her lezzete kısa sürede ulaşmanızı sağlıyoruz. Kalite, lezzet ve çok daha fazlası için tercihiniz Peynircim’den yana olmalı!

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım