Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Pastırma

Pastırma, Anadolu topraklarının en lezzetli et ürünleri arasında ön plana çıkan bir lezzettir. Lezzet noktasında ön plana çıkan alternatifleri bulunan pastırmanın Türk mutfağı için de oldukça değerli bir seçenektir. Et ürünleri dendiğinde akla gelen bu lezzeti Peynircim avantajlarıyla satın alabilirsiniz. Hijyenik ortamlarda üretilen pastırmalar soğuk zincir bozulmadan Peynircim tüketicileriyle buluşuyor.

Türk mutfağında yoğun bir şekilde kullanılan pastırma dünya mutfağında da zaman zaman tercih edilmektedir. Peki, bu lezzeti diğerlerinden ayırt eden nedir? 

Pastırma Nedir?

Sucuk ve salamla çok sık karşılaştırılan pastırma; manda ve sığırların uygun kısımlarından elde edilen etlerden üretilmektedir. Kemikten tamamen sıyrılan etlerde sinir kalmaması ve yağsız olması da önemlidir. Arındırma işlemi olarak bilinen bu süreç pastırma yapımı konusunda en değerli aşama olarak kabul edilmektedir. 

Hijyenik ortamlarda kesilerek tuzlanan etlerin hem lezzet kazanması hem de daha kaliteli bir görselliğe ulaşması söz konusudur. Tuzlama işleminden sonra yaklaşık 1 hafta bekletilen pastırmanın kurutma aşamasına geçmesi gerekir. Kurutma ve baskılama işlemleri sonrasında pastırma lezzeti sofranıza kadar ulaşır. 

Hazırlık süreci oldukça meşakkatli olan pastırmanın lezzeti oldukça ilgi çekici olduğu gibi lezzeti de tatmin edici seviyededir. Bu nedenle de pastırma satın almak oldukça özel bir seçenektir. 

Pastırma Nasıl Tüketilmelidir?

Anavatanı Kayseri olan pastırmanın tüketilmesi ile alakalı detayları dikkate almak önemlidir. Zira lezzeti yakalarken sağlıklı bir seçim yapmak da değerlidir. Tam da bu noktada akla gelen şey pastırma çiğ yenir mi? olur. Peki, pastırmanın çiğ yenmesinde bir sakınca var mıdır?

Pastırmanın hazırlık sürecinde gerçekleşen tuzlama işleminin amacı etin pişmesini sağlamaktır. Bu noktada etin ısıya tabi tutulmadan pişmesi ve çiğ bir şekilde tüketilmesi mümkün olur. Pek çok uzmana göre pastırma çiğ tüketilmez görüşü olsa da pastırmayı çiğ tüketerek daha kaliteli bir sonuca ulaşmak mümkündür.

Pastırmayı çiğ tüketmenin yanı sıra pişirerek tüketmek de muhtemeldir. Tek başına tavada ya da tost makinesinde pişirilebilecek olan pastırma yemeklere de eklenebilmektedir. Bu nedenle de kaliteli bir pastırma lezzeti için Peynircim ürünlerini satın alabilirsiniz.

En İyi Pastırma Markaları

Pastırmanın lezzetli ve kaliteli bir şekilde tüketilmesi çok değerli olsa da hangi pastırmayı satın alacağınıza karar vermek zor olabilir. Bu nedenle de en iyi pastırma markalarını değerlendirmelisiniz.

Peynircim, pastırma ihtiyacınıza cevap vermek adına sizlerden gelen taleplere cevap verir. Bu kapsamda Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarını tüketiciyle buluştururken uygun fiyatlardan da taviz vermez. Siz de Peynircim sayesinde beklentilerinize cevap verecek ve lezzetiyle fark yaratan markalara ulaşabilirsiniz.

Çemenli ve çemeni sıyrılmış seçeneklerle satışa sunulan pastırmaların damak tadınıza uygun olacağını unutmamalısınız. Üstelik satın alacağınız pastırmanın hijyenik koşullarda sizlere ulaştırılacağını da bilmelisiniz. 

Pastırmanın Faydaları Nelerdir?

Et tüketmek insan metabolizması açısından oldukça önemlidir. Zira etin içerisinde bulunan vitamin ve mineraller daha sağlıklı bir vücut gelişimini tetikler. Pastırmanın kurutulmuş ve dinlendirilmiş et olması tüm bu etkileri fazlasıyla elde etmenize olanak sağlar. 

Doğru saklama koşulları ile birlikte pastırma tüketmenin hem yetişkinler hem de gençler için etkisi fazladır. Bu etkileri dikkate alarak siz de aile üyelerinize bir iyilik yapabilirsiniz. Peynircim avantajlarıyla satın alacağınız pastırmalar sadece lezzet kalitesi değil aynı zamanda besin değeri yüksek bir çözüm sağlıyor. Size de pastırma lezzetini doyasıya yaşamak kalıyor.

Pastırma Fiyatları Ne Kadar?

Türk mutfağının en lezzetli seçeneklerinden bir tanesi olan pastırmayı tercih edecekseniz fiyatlar büyük önem taşır. Çünkü lezzeti yakalarken bütçe dostu alternatiflere odaklanmak da değerlidir. Peki, pastırma fiyatları nasıl belirlenmektedir?

Pastırma, uzun uğraşlar neticesinde hazırlanan ve lezzeti oldukça etkileyici bir üründür. Bu yönüyle değerli olması pastırmanın diğer et ürünlerine kıyasla daha pahalı olmasına yol açar. Meşakkatli hazırlık süreci ve dananın en kıymetli bölümlerinden hazırlanması pastırma fiyatı konusundaki yüksekliği açıklar.

Siz de lezzetli ama bütçenize uygun pastırmalar için Peynircim’i tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin en güvenilir pastırma markalarını bir araya getiren Peynircim, sizlerden gelen taleplere kısa sürede cevap verir. Bu noktada önemli olan sadece size uygun bir sipariş oluşturmaktır. Sipariş oluşturduktan kısa süre sonra ürünleriniz kargo ile adresinize gelir.

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım