Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Yoğurt

Peynircim ayrıcalıkları ile sizlere sunulan yoğurt, son derece lezzetli ve besleyici değeri yüksek olan bir gıdadır. Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz yoğurt lezzeti ile ön plana çıkmaktadır. Kahvaltıda, ara öğünlerde ve akşam yemeğinde kısacası her öğünde tercih edilebilen yoğurt bireylerin günlük kalsiyum ihtiyacını önemli bir ölçüde karşılayacaktır. 

Yoğurt sağlıklı bir diyet için önemlidir. Sindirimimizi etkilemek için canlı laktik asit bakterilerini kullanan ve bağırsakları önemli işlerinde destekleyebilen probiyotik gıdalardan biridir. Nesiller boyunca insanlar geleneksel olarak sağlığı geliştirici gıdalar olarak yoğurt ve kefire güvenmişlerdir. Her şeyden önce içerdiği Lactobacillus bulgaricus, L. acidophilus veya Streptococcus thermophilus gibi sayısız yoğurt kültürü, taze, ısıtılmamış doğal yoğurdu çok değerli kılmaktadır. Ancak doğal bir gıda olan yoğurdun size ve vücudunuza birçok faydası vardır. Siz de Peynircim ayrıcalıkları ile en mükemmel yoğurt çeşitlerine sahip olabilirsiniz. Şimdi gelin, yoğurdun sağladığı faydaları hep birlikte inceleyelim. 

Yoğurt Neden Faydalıdır?

Yoğurdun sağladığı faydalar genel olarak aşağıdaki gibidir.

Güçlü Kemikler ve Dişler

Yoğurt, tamamen doğal bir kalsiyum, potasyum ve magnezyum kaynağıdır. Vücudun bu minerallere, diğer şeylerin yanı sıra, güçlü dişler ve kemikler (kalsiyum), sağlıklı bir kardiyovasküler sistem (potasyum) ve sinirler gibi kaslarda uyarıların iletimi (magnezyum) için ihtiyacı vardır. Fermente bir gıda olarak yoğurt neredeyse hiç laktoz içermez. Bu nedenle laktoz intoleransı olan kişiler tarafından genellikle iyi tolere edilir. Sonuç olarak yoğurt, asit-baz dengesi üzerinde dengeleyici etkisi olan düşük asitli bir besindir. Yoğurt, hücreler ve diğer yapı taşları için bir yapı malzemesi olarak ihtiyacımız olan kolayca sindirilebilir protein sağlar. Ayrıca yoğurt ve kefirde B12, A ve D vitaminleri bulunmaktadır. Mikrobiyom sağlıklı sindirim için büyük önem taşımaktadır.  

Bağırsak Florası Ve Bağışıklık Sistemi İçin İyi

Birçok insan yüzyıllardır sağlığını iyileştirmek için yoğurda güveniyor. Daha doğrusu, bağırsakları. Bilim artık bağırsağın sadece sindirimimizin yeri olmadığını, orada yaşayan bakteri ve mikropların sağlıklı bir vücut için birçok önemli işlevi yerine getirdiğini biliyor. Bunlar bağırsaklarda iyi bakteriler için iyi yaşam koşulları sağlarlar. Bu da bağışıklık savunmasını destekler ve aynı zamanda ruh üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Hangi bakterilerin bunun için özellikle uygun olduğu şu anda araştırılmaktadır. Özetle yoğurt aşağıdaki faydaları sağlamaktadır. 

  • Doğal yoğurt, kolay sindirilebilir protein sağlar
  • B12, A ve D vitaminleri de
  • Kemikler, sinirler ve kaslar için kalsiyum, potasyum ve magnezyum.
  • Sütteki laktozun çoğu yoğurtta parçalanır, böylece laktoz intoleransı olan kişiler tarafından da tüketilebilir.
  • Her bir kaşık dolusu taze ve ev yapımı yoğurt sindirimi, bağışıklık sistemini ve hatta ruhu destekler.
  • Çünkü bağırsak florası ve mikrobiyomu üzerinde olumlu etkisi olan sayısız laktik asit bakterisi içerir.

En Lezzetli Yoğurt Çeşitleri

Farklı gramaj seçenekleri ile bireylere sunulan en kaliteli ve güvenilir yoğurt çeşitleri arasından kendiniz için ve sevdikleriniz için en uygun olanı seçmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kutu yoğurt, kase yoğurt gibi birbirinden farklı şekillerde ambalajlanan ve tüketicilere sunulan yoğurt çeşitleri tam size göre. Pınar Organik Yoğurt, Süt Kaymaksız Yoğurt, İtimat Yoğurt, Sütaş Light Yoğurt gibi farklı yoğurt türleri Peynircim’de sizleri bekliyor. Yapmanız gereken tek şey web sitemizde ürünleri inceleyerek kendiniz için en uygun ürünleri seçmek ve sipariş oluşturmaktır.

Yoğurt Fiyatları

Yoğurt lezzetini yaşarken aynı zamanda uygun fiyatlı seçeneklerden yararlanmanız da mümkün! Peynircim olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen lezzetlerini sizlerle buluşturuyor ve uygun fiyatlarla da alışveriş yapmanızı sağlıyor. Kaliteli yoğurt ürünleri arasından bir tercih yaparken siparişinizin soğuk zincirle sizlere teslim edileceğini unutmamalısınız. 

Yoğurt siparişini kısa sürede işleyen ve beklentilerinize uygun çözümler sunan Peynircim, dilediğiniz adette ürüne ulaşmanızı sağlar. Kaliteden taviz vermeyen bakış açısıyla beklentilerinize cevap verirken ürün çeşitliliğinde de sizlere destek olur. Peynircim sayesinde kaliteli yoğurt alışverişi gerçekleştirmek içim ürünleri incelemeye hemen başlayın. Satın alacağınız her üründe de avantajları yakalayın.

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım