Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Unlar

Un, insanların yemek ihtiyacını karşılamak adına en çok tercih ettikleri lezzetlerden bir tanesidir. Pek çok lezzetin baş kahramanı olan unun farklı türleri bulunmaktadır. Pasta, börek ve çörek gibi pek çok lezzette kullanılan unu Peynircim ayrıcalıkları ile satın almalısınız. 

Tahılların farklı yöntemler kullanılarak toz haline gelmesiyle elde edilen unun genellikle buğdaydan elde edilen türü kullanılmaktadır. Ancak buğday ununun yanı sıra çavdar, siyez ve yulaf gibi bitkilerden elde edilen tohumların da una dönüştürülmesi mümkündür. Renkleri ve tatları elde edildikleri tohuma göre farklı olan unlar arasından sizin için en ideal olanı seçemeye ne dersiniz? 

En Çok Tercih Edilen Un Çeşitleri

Sağlıklı yiyecekler hazırlamak adına en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesini seçmeniz Peynircim için çok önemli! Bunun için yapmanız gereken sadece un seçenekleri arasından bir tercihte bulunmak ve bu kusursuz lezzetin ayrıcalığını yaşamak! Şimdi un çeşitleri ile alakalı bütün detaylara daha yakından bir göz atalım!

Siyez Unu

Siyez unu, aynı ismi taşıyan buğdaydan elde edilen lezzetli bir tahıldır. Protein ve karotenoid bakımından oldukça zengin seçenekler arasında bulunan bu unun Kastamonu bölgesinde yetişen Siyez buğdayından elde edildiği bilinmektedir. Sağlıklı bir beslenme programına sahip olmak isteyen kimseler için siyez ununun değeri oldukça fazladır. Yoğun lif içermesi ve protein bakımından çok zengin olması sayesinde Tip 2 diyabete karşı da önemli bir koruma sağlar.

Tam Buğday Unu

Tam buğday ununun elde edilmesi amacıyla buğdayın büyün şeklinde öğütülmesi gerekir. Öğütme işlemi sonrasında ruşeym ve kepeğin karışımda kalması sayesinde lezzetli ve faydalı bir sonuç ortaya çıkar. Tam buğday ununun hem lezzet hem de fayda konusunda oldukça değerli olması çok yoğun bir şekilde tercih edilmesini sağlar.

Çavdar Unu

Çavdardan elde edilen ve aromasıyla herkesi tatmin eden çavdar ununun vücuda oldukça ciddi faydaları bulunmaktadır. Özellikle de vücudun yağ depolama oranını düşürmesi nedeniyle dikkat çeken çavdar unu kalp hastalıklarına karşı oldukça özel bir besindir. Bunun yanı sıra şeker hastalığının da önlenmesinde çok özel bir seçenektir. Peynircim ayrıcalıklarıyla satın alabileceğiniz bu un sayesinde evde harika bir çavdar ekmeği hazırlayabilirsiniz.

Yulaf Unu

Yulaf, diyetlerin vazgeçilmezi olması nedeniyle gün geçtikçe değeri artan lezzetlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu noktada oldukça değerli olan yulaf unu; süt ve yoğurdun yanında tercih edilmektedir. Lezzeti bakımından tatmin edici olan yulaf ununun tokluk hissi yaratması noktasında çok değerli olduğundan söz etmek gerekir. Siz de kaliteli bir lezzet yakalamak adına Peynircim ayrıcalıklarından yararlanmalısınız.

Kavılca Unu

Soğuk iklimlerde yetişen buğdaydan elde edilen Kavılca Unu ülkemizde Kars yöresinin en özel lezzetlerinden bir tanesidir. Glüten bakımından düşük içeriği ve çölyak hastaları için ideal bir lezzet olması Kavılca ununu ayrıcalıklı yapar. Geleneksel yöntemlerle hasat edilen bir lezzet olan Kavılca ununun bu yönüyle bir nebze pahalı olduğunu ifade etmek gerekir. Protein ve vitaminler bakımından zengin olan bu buğdayı siz de Peynircim ayrıcalıklarıyla satın alabilirsiniz.

En Kaliteli Un Markaları

Un lezzetini doyasıya yaşamak istiyorsanız doğru ürün ve kaliteli markadan yarar sağlamanız gerektiğini unutmamalısınız. Özellikle de kaliteden yana tercih kullanmak isteyen tüketicilerden bir tanesi olarak Peynircim ürünlerini titiz bir şekilde değerlendirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. 

Peynircim, tüketici beklentilerine cevap vermek adına ürün çeşitliliği konusunda en özel seçenekleri tüketiciyle buluşturur. Bu nedenle de ürün çeşitliliğinin yanı sıra her bütçeye ve talebe cevap verecek un seçeneklerini Peynircim’de bulmanız mümkün! Sizin için en ideal seçeneğin hangisi olduğunu değerlendirerek kaliteli ve kullanışlı seçeneklerden yarar sağlamaya başlamalısınız.

Un Fiyatları 

Un fiyatları, unun türü ve besleyicilik özelliklerine göre farklılık gösterir. Beyaz un, kalite ve lezzet bakımından orta standartlarda bir seçenek olduğundan uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Ancak tam buğday unu ya da çavdar unu gibi seçenekler bir nebze daha pahalıdır. Siz de un satın alırken kalite ve lezzet detaylarını dikkate alarak beklentilerinize cevap verecek seçenekleri tercih etmelisiniz. Özellikle de bütçenize en uygun alternatifi tercih etmek adına Peynircim ürünlerini titizlikle incelemelisiniz. Kalite ve lezzet seçenekleri Peynircim’de sizi bekliyor.

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım