Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Salçalar

Birbirinden kaliteli salçalar ile yemeğinize ayrı bir lezzet katmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Lezzetli ve güvenli koşullar altında üretilen salçalar ile eşsiz bir yemek hazırlamak artık sizin elinizde!

Günümüzde domatesten ve biberden üretilerek sofralarınıza konuk olan salçalar ile eşsiz ve lezzetli yemekler hazırlamak için hemen harekete geçebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden siparişinizi oluşturarak lezzetli domates ve biber salçalarına kolayca sahip olabilirsiniz. 

Türk mutfağının en lezzetli yemeklerin yoğun bir şekilde talep gören salça yemeğe kattığı renk ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu noktada Peynircim’de yer alan kaliteli salçaları tercih edebilirsiniz. 

Kaliteli Domates Salçaları

Domates salçası Akdeniz ülkelerinde ağırlıklı olarak taze domateslerden yapılır . Bunlar önce soyulur ve çekirdekleri çıkarılır. Hamur daha sonra süzülür ve kaynatılır. Nihai üründe hala ne kadar su bulunması gerektiğine bağlı olarak , işlem de tekrarlanır. Tekli (yüzde 80 su içeriği), ikili (yaklaşık yüzde 70 su içeriği) ve üçlü (maksimum yüzde 65 su içeriği) konsantre domates salçası vardır.

Basit konsantre domates salçası, çorba ve soslara daha güçlü bir renk ve daha yoğun bir aroma vermek için özellikle uygundur.  Son derece konsantre varyant özellikle soslar için iyidir. Bunun için salça örneğin kemikler, çorba sebzeleri ve soğanlarla birlikte kızartılmaktadır.  Domates salçası balık ve et marineleri için de uygundur ve yemeğe meyvemsi bir hava verir. Domates salçası, makarna salataları veya bulgur sosları kadar lezzetlidir. 

İlk olarak olgun domatesler hasat edilir ve daha sonraki işlemler için üretim tesislerine getirilir. Orada domatesler dikkatlice yıkanır, çekirdekleri çıkarılır ve süzülür. Bir sonraki adım, domates suşlarından konsantre bir macun oluşturmaktır. Bunu yapmak için, süzülmüş domatesler ısı altında hafifçe kalınlaştırılır. Kalınlaştırılmış macun daha sonra tüplere doldurulur ve hafifçe pastörize edilir. Pastörizasyon, ürünleri dayanıklı hale getirir.

Domates Salçası Nasıl Saklanır?

Domates salçası ticari olarak iki farklı formda mevcuttur. Tüpler muhtemelen daha pratik bir seçimdir çünkü her zaman sıkıca kapatabilirsiniz. Ancak küçük kutularda salça da satın alabilirsiniz. Bu da sadece küçük bir miktar macuna ihtiyacınız varsa ve geri kalanı için herhangi bir fayda sağlamazsanız mantıklıdır. Domates salçası, örneğin fesleğen veya sarımsak gibi tüplerde aromalı olarak da sunulmaktadır. Açıldıktan sonra domates salçası buzdolabında saklanmalıdır. Tüplerin raf ömrü uzundur. Konserve salça için, kurumaması için üzerine bir kat yağ sürülmesi ve folyo ile iyice kapatılması tavsiye edilir.

En Kaliteli ve Lezzetli Biber Salçaları

Biber salçası da tıpkı domates salçası gibi elde edilmekte olup domates yerine biber kullanılmaktadır. Son derece lezzetli ve sağlıklı bir salça türü olan biber salçaları ile yemeklerinizi tatlandırmanız ve mükemmel bir hale getirmeniz mümkündür. Türk mutfağının ve Türk yemeklerinin olmazsa olmaz yiyecekleri arasında yer alan biber salçaları ile yemeklerinizi tatlandırmak ve mükemmel bir hale getirmek için doğru adrestesiniz. 

Biber Salçası Nasıl Hazırlanır?

Biber salçası, 2 farklı yöntem ile hazırlanmaktadır. Söz konusu yöntemler genel olarak aşağıdaki gibidir. 

Soğuk İşleme Yöntemi

Soğuk işleme yönteminde öncelikle domatesler parçalanır. Daha sonra elde edilen mayşe palperden geçirilir ve pulp ısıtma işlemi yapılır. Bu üretim şekli çok fazla tercih edilmemektedir. 

Sıcak İşleme Yöntemi

Bu yöntemde domatesler öncelikle parçalanır ve mayşe ısıtılarak palperde pulp haline getirilir. Bu işleme yöntemi soğuk işlemeye göre çok daha fazla tercih edilmektedir. 

Salça Fiyatları

Lezzet beklentilerinize cevap vermesi açısından özel olan kurutulmuş eti Peynircim ayrıcalığıyla satın alabilirsiniz. Özellikle de hijyenik bir şekilde hazırlandığından bu lezzet pek çok tüketici için vazgeçilmezler arasındadır. Arzu ettiğiniz kaliteyi yakalamak ve size en uygun ürünü satın almak Peynircim ile mümkün olacak!

Peynircim, konserve ürünler konusunda beklentilerinize en iyi şekilde cevap verirken kaliteden yana tercih kullanmanızı da sağlar. Bu kapsamda başka yerde bulamayacağınız fiyatlarla Peynircim’den salça satın almanız mümkün. Tadıyla damağınıza ve fiyatıyla bütçenize uygun seçenekler için harekete geçin!

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım