Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
İndirimli Ürünler
Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderim
Aynı Gün Gönderim
Filtreler:
Marka Adı
4 ve 4+ puanlı ürünler
250 - 500 ₺

Salam

Salam, kahvaltı ve atıştırmalık lezzetler konusunda en özel et ürünleri arasında yer alır. Etin işlemden geçirilmesi sonrasında ambalajlanmasıyla salamın kaliteli bir şekilde tüketiciye ulaşması söz konusu olur. Lezzeti ve çeşitleri sayesinde dikkat çeken salamın ‘Dana Salam’ ve ‘Hindi Salam’ olarak sınıflandırıldığını bilmelisiniz.

Damak tadınıza ve lezzet beklentilerinize uygun bir şekilde hazırlanan salamın kalitesini görüntüsünden anlamanız mümkün! Peynircim olarak lezzet ve kaliteyi sizlerle buluşturmayı ihmal etmiyoruz. Size en uygun ürünleri satışa sunan Peynircim sayesinde lezzete doyacaksınız. Peki, salam çeşitleri konusunda hangi ürünleri satın alabilirsiniz?

En Lezzetli Salam Çeşitleri

Salam ayrıcalıklarını yaşarken beklentilerinize uygun bir tada ulaşmak için salamın çeşitlerini de incelemelisiniz. Sınırlı ürünler arasında seçim yapmak yerine Peynircim’in ürün çeşitliliğinden faydalanmalısınız. İşte Peynircim’de bulabileceğiniz en lezzetli et ürünleri!

Hindi Salamı

Hindi salam adından da anlaşılabileceği üzere hindi eti kullanılarak hijyenik bir şekilde üretilen lezzetlerden bir tanesidir. Üretim esnasında etin yanı sıra hindi yağı, tuz ve baharatlar da kullanılmaktadır. Bu sayede lezzetin beklentileri karşılaması amaçlanmaktadır. Hindi salamı lezzetinin hazırlanması esnasında malzemelerin hamur haline getirilmektedir. Sonrasında kılıflara doldurulan salam buhar fırınlarında pişer. Hindi salamı lezzet ve kalite bakımından beklentilerinize oldukça başarılı şekilde cevap verir.

Dana Salamı

Salam lezzetinin dana etinden hazırlanması durumunda ortaya çıkan dana salamı oldukça lezzetli ve kalitelidir. Aroması bakımından dana etini hissetmenizi sağlarken baharat ve farklı kuru yemişlerle zenginleştirilmektedir. Üretim süreçleri hindi salamından farklı olmayan dana salamı renk bakımından farklıdır. Bu nedenle de hindi salamı ve dana salamı arasındaki farkı anlamak kolaydır. Tat bakımından da dana salamıyla hindi salamı arasında farklılıklar olduğunu bilmelisiniz.

Macar Salam

Macar salam, dana etinden hazırlanan salamdan herhangi bir farkı olmayan salam çeşidi olarak bilinmektedir. Ancak Peynircim raflarında sizleri bekleyen ürünlerin farklı şekillerde adlandırıldığından söz etmek mümkündür. Macar Salamı kavramının kullanılmasının nedenine bakıldığında Macaristan’da sucuğa ‘szalami’ adı verilmesidir. Düz ve kıvrımsız bir şekli olan sucuk ya da diğer adıyla ‘szalami’ Türkiye’de Macar Salamı kavramının doğmasına neden olmuştur.

Salam Nasıl Tüketilmelidir?

Et ürünleri arasında dikkat çeken salamın tüketimiyle alakalı soru işaretleri oldukça fazladır. Çünkü Türk kültürünün bir parçası olmayan salamın tüketimiyle alakalı farklı uygulamalar bulunmaktadır. 

Kahvaltı ve atıştırmalıklarda ön plana çıkan salam lezzetinin genellikle çiğ olarak tüketildiği bilinmektedir. Peki, et ürünleri çiğ tüketildiğinde problemlere yol açmaz mı? Salamın pişirilmesi noktasında farklı görüşler söz konusudur. Zira kimi uzmanlara göre salamı çiğ yemek sakıncalı olurken kimi uzmanlarca da salamı pişirmede yemek gerekir.

Salam tüketme konusunda nasıl bir yöntem belirleneceği bireylerin lezzet anlayışına bağlı olsa da Peynircim ürünlerinin tamamı ısıl işleme tabi tutulmaktadır. Bu nedenle de pişirilmeden tüketilen Peynircim ürünlerinin herhangi bir sağlık sorununa yol açmayacağını bilmelisiniz. 

Salamın Faydaları Nelerdir?

Kahvaltınızda protein kaynağı olarak tercih edebileceğiniz salam, 72 derecede pişirilmiş etten imal edilmektedir. Bu da içerisindeki bütün zararlı mikroorganizmaların yok olmasına yol açar. Siz de kahvaltılarınızda ya da acıktığınız anlarda bir atıştırmalık olarak salamın lezzetinden faydalanmalısınız. Lezzetli olmasının yanı sıra çocuk ve yetişkinlerin vücutlarının ihtiyaç duyduğu mineral kaynaklarının da salamda bol miktarda bulunduğu bilinmektedir. 

Salam Nasıl Pişirilir?

Salamı pişirmek çoğu tüketici için gerekli bir işlem olduğundan Peynircim olarak size salam pişirme işleminde ideal yöntemi sunuyoruz. Pişirme işlemine başlamadan önce salamları ince ince doğramalısınız. Sonrasında az miktarda yağla salamları tavada pişirebilirsiniz. Tavada pişirme işleminin yanı sıra salamları tost makinesinde de pişirebilirsiniz. Lezzet beklentilerinize göre seçeceğiniz yöntem kaliteli bir deneyime kapı aralayacaktır.

Salam Fiyatı Ne Kadar?

Kahvaltılıklar arasında en dikkat çeken ürünlerden olan salam fiyatı sayesinde de ilgi çekicidir. Kaliteli bir lezzete ulaşmak adına satın alacağınız salamların fiyatları markalarına ve ağırlıklarına göre değişkendir. Ulusal ve ün yapmış markalar daha pahalı olurken henüz tüketiciye kendini kabul ettirmemiş markaların salam fiyatları konusunda daha uygun çözümler sağlaması muhtemeldir. 

Peynircim olarak her bütçeye uygun salamları sizlerle buluşturuyoruz. Üstelik kaliteden yana taviz vermeyerek sizin için kaliteyi zirveye çıkarıyoruz. Size sadece lezzetli ve sağlıklı bir ürünü satın almak kalıyor.

Sırala
FİLTRELE
FİLTRELE
Kategori
FİLTRELE
Üretici Markaya Göre
FİLTRELE
Ürü Puanı

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım