Support Line Icon
Destek Hattı
0850 346 16 61
2

Gizlilik Sözleşmesi

peynircim.com.tr adresi üzerinden hizmet veren web sitesinin (kısaca “Site” olarak anılacaktır) tüm hakları Peynircim (kısaca “Site Yönetimi” olarak anılacaktır) aittir. Site Yönetimi, Siteyi kullanan kişiler tarafından dijital olarak iletilen kişisel bilgileri, taraflar arasındaki sözleşmeler ve işbu Gizlilik Sözleşmesi içinde yer alan amaç ve kapsam haricinde herhangi bir üçüncü kişiyle paylaşmayacaktır.

Site Yönetimi, Site’de oluşabilecek hatalara daha hızlı müdahale edilebilmek adına kullanıcıların IP adreslerini tespit ederek kullanabilmektedir. Ayrıca IP adresleri kullanıcıları daha iyi tanımak ve detaylı istatistiki bilgi elde etmek amacıyla da kullanılabilir.

Site üzerinde sunulan bazı formların doldurulması ve anketler ile kullanıcıların bazı kişisel bilgileri Site Yönetimi’ne iletilmektedir. Bu kapsamda alınan bilgiler, Site Yönetimi ile taraflar arasında yapılan sözleşme doğrultusunda belirtilen amaç ve kapsam dışında olsa bile Site Yönetimi veya Site Yönetimi ile anlaşmış kişiler tarafından doğrudan pazarlama için kullanılabilir. Bu bilgiler, ihtiyaç halinde Site Yönetimi tarafından kişiyle iletişim kurmak için de kullanılabilmektedir. Site Yönetimi tarafından talep edilen bu bilgilere ek olarak işlemler sırasında el edilen bilgiler, sözleşme ile belirtilen amaç ve kapsam dışında olsa bile veritabanı oluşturmak ve istatistiki bilgiler üretmek gibi amaçlar için kullanılabilmektedir. Kullanıcıların kimlikleri bu çalışmalarda ifşa edilmemektedir.

Site Yönetimi, Site içerisinde başka sitelere bağlantı verebilmektedir. Bu bağlantılar ile ulaşılan sitelerdeki içerikler ve gizlilik koşulları Site Yönetimini bağlamaz ve herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Kullanıcıyı tanımlamaya yönelik ad, soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve diğer bilgiler; kişisel bilgi olarak adlandırılır. Bu bilgiler, Site Yönetimi tarafından Gizlilik Sözleşmesi’nde aksi belirtilmedikçe ve aşağıdaki durumlar haricinde üçüncü kişilerle ve işbirliği bulunmayan şirketlerle paylaşılmaz. Bu durumlar;

  • Kanun, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ve Yönetmelik gibi hukuk kurallarına uyulma zorunluluğu;
  • Site Yönetimi ile Site’yi kullanan kullanıcı ve müşteriler arasında yapılan sözleşmenin uygulanması;
  • Yetkili birimler tarafından yürütülen bir soruşturma veya araştırma çerçevesinde kullanıcılarla ilgili bilgi talebi;
  • Kullanıcıların hak ve güvenliğine dair bilgi verilmesi şeklindedir.

Site Yönetimi, kişisel bilgilerin korunması kapsamında gerekli tüm önlemleri almaya özen göstermektedir. Bu kapsamda kişisel bilgilerin gizli tutulmasını ve özel bir şekilde saklanmasını, bu durumunun sürekliliğini, gizli bilgilerin bir bölümünün veya tamamının yetkisiz kişilerin eline geçmesinin engellenmesini, üçüncü kişilere ve kamu alanına ifşasının engellenmesini, tüm bunlar için gerekli tüm bilgi güvenliği tedbirlerinin alınmasını taahhüt eder. Bilgi güvenliği kapsamında alınan tedbirlere karşın belirtilen durumlardan birinin veya birkaçının oluşması durumunda Site Yönetimi herhangi bir şekilde sorumlu değildir.

Site Yönetimi, Site’nin kullanımı sırasında Cookie adı verilen teknik bir iletişim dosyası kullanmaktadır. Teknik iletişim dosyaları, web siteleri tarafından internet tarayıcılarına gönderilen kısa metin dosyalarıdır. Bu dosyalar içerisinde kullanıma dair çeşitli bilgiler (kaç kez ziyaret ettiği, ne kadar süre kaldığı, hangi amaçla ziyaret ettiği gibi) barındırılır. Bu bilgiler, çeşitli istatistiki çalışmalar için kullanılabileceği gibi dinamik olarak pazarlama mesajları, reklamlar ve içerikler için de kullanılabilir. Teknik iletişim dosyaları, kullanıcılara dair herhangi bir kişisel bilgiyi saklamak amaçlı olarak kullanılmamaktadır. Bu dosyalara internet tarayıcıları tarafından otomatik olarak izin verilmesi durumu belli bir zaman önce sonlandırılmıştır ve kullanıcıların kendi tercihlerine bırakılmıştır. Bu sebeple dileyen kullanıcılar, bu bilgilerin teknik iletişim dosyalarına gelmesini engelleyebilir.

Site içerisinde gerçekleştirilen anketlerden toplanan bilgiler, Site Yönetimi veya işbirliği içinde olunan şirketlerle paylaşılarak; doğrudan pazarlama, veritabanı oluşturma ve istatistiksel olarak değerlendirmeler ve analizler için kullanılabilir.

Site Yönetimi, işbu Gizlilik Sözleşmesinde yer alan hükümleri dilediği zaman tek taraflı olarak değiştirebilir. Yapılan değişiklikler Site’de yayınlanır ve yayınladığı tarih itibariyle yürürlüğe girer.

 

ÖDEME - GÜVENLİ ALIŞVERİŞ POLİTİKAMIZ

Kredi kartı bilgileri, Dünya standartlarının gerektirdiği şekilde 128 Bit SSL sertifikası ile korunmaktadır. Ayrıca kredi kartı bilgileri kesinlikle kayıt altına alınarak veri tabanında tutulmamaktadır.

ÖDEME - GÜVENLİK KONTROLÜ

Ödeme durumlarında yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk veya herhangi bir sebepten ötürü bankalardan sözlü olarak ödeme teyidi istenebilir. Bu gibi durumlarda bankanız size ulaşarak teyit isteyecektir. Bu sebeple bankanızın size ulaşabilmesi için kişisel ve iletişim bilgilerinizin güncel halini bankanızla paylaşınız.

KREDİ KARTI İLE ALIŞVERİŞ İÇİN TAVSİYELER

Alışveriş yapacağınız sayfanın güvenli olduğundan emin olun. Bunun için kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın adresinin https olarak yayın yaptığını teyit edin. Bu sayede işlem yaptığınız sayfanın SSL güvenlik protokolü ile korunduğundan emin olabilirsiniz.

Online alışveriş hizmeti sunan firmalar, gerekli güvenliği sağlayan, standartlara uyan ve teknolojilerini kullanan firmalardır. Online alışveriş işleminin yapılacağı internet tarayıcısının türü ve versiyonu bazı farklılıklar göstermektedir. Internet Explorer veya Firefox ile güvenli bir sayfayı ziyaret ettiğinizde kilit ikonu kilitli olarak görünür veya kırık bir anahtar ikonu yer almaz. Fakat belirttiğimiz gibi bu durum versiyona göre farklılık gösterebilmektedir. Hatta SSL sertifikasının alındığı sertifikasyon firmasına göre bile değişiklik gösterebilir.

Sanal alışveriş hizmeti veren tanınmış ve güvenilirlik sağlamış sitelerden sorun yaşanması ihtimali oldukça düşüktür. Bu sebeple alışverişler için bu sitelerin tercih edilmesi daha uygundur. Fakat güvenliğinden emin olmadığınız bir siteden alışveriş yapma durumunuz varsa mümkün oldukça düşük bir limite sahip bir kredi kartı tercih ediniz. Bankanızın Sanal Kredi Kartı desteği varsa tavsiyemiz onu tercih etmeniz olacaktır.

Ürün satın alırken tahmini teslimat tarihine, yansıtılacak ilave ücretlere (kargo vb) ve garanti koşulları gibi noktalara dikkat ediniz.

Satın alma işlemi sonrası detayların e-posta adresine geldiğinden emin olunuz. Eğer e-posta adresine herhangi bir bilgi gelmediyse satın alma işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini gösteren sayfanın çıktısını alınız.

Kredi kartı ekstrelerinizi her ay düzenli olarak detaylı bir şekilde inceleyiniz. Hatalı veya şüpheli bir işlem tespit ederseniz derhal bankanızla iletişime geçerek takibini sağlayınız. 

Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız

Kategoriler
Ürün Favorilere Eklendi.
Anasayfa Kategoriler Sepetim
Hesabım